Mladý jačmeň šťava BIO, 190 kapsúl

Kód: 2563
24 € / ks
Na objednávku

Mladý jačmeň šťava BIO, 190 kapsúl

Mladý zelený jačmeň sušená šťava BIO patrí medzi alkalizačné potraviny. Ide o komplexné tonikum slúžiace na doplnenie minerálov a vitamínov z prírodného zdroja.

Pomáha telu správne fungovať a vylepšuje celkový stav organizmu. Mladý zelený jačmeň je účinný antioxidant. Užívaním jačmeňa prospejete zdraviu svojej pečene a žlčníka.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mladý jačmeň šťava BIO, 190 kapsúl

Mladý zelený jačmeň sušená šťava BIO  patrí medzi alkalizačné potraviny. Ide o komplexné tonikum slúžiace na doplnenie minerálov a vitamínov z prírodného zdroja.

Pomáha telu správne fungovať a vylepšuje celkový stav organizmu. Mladý zelený jačmeň je účinný antioxidant. Užívaním jačmeňa prospejete zdraviu svojej pečene a žlčníka.

Z vitamínov sušená šťava obsahuje najviac vitamínu B6, ktorý prispieva:

  • k normálnemu energetickému metabolizmu
  • k normálnemu metabolizmu bielkovín a glykogénu
  • k normálnej syntéze cysteínu a homocysteínu
  • k normálnej činnosti nervovej sústavy
  • k psychickej činnosti
  • k tvorbe červených krviniek
  • k funkcii imunitného systému
  • k regulácii hormonálnej aktivity a znižovaniu únavy a vyčerpania

Druhý najviac zastúpený vitamín K prispieva k normálnemu stavu kostí a zrážanlivosti krvi.

Vitamín C potom prispieva k tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, kože a zubov. Dôležitý je jeho príspevok na ochranu buniek pred oxidatívnym stresom, na zníženie miery únavy a vyčerpanie a regeneráciu redukovanej formy vitamínu E. Užívanie mladého zeleného jačmeňa je vhodné pri záťaži organizmu, pretože vitamín C prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom. Ďalšou funkciou vitamínu C je zvyšovanie vstrebávania železa.

Vitamín C rovnako ako vitamín B6 prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu.

Odporúčané denné dávkovanie a spôsob použitia:  3 kapsuly 3× denne, 20 min. pred jedlom.


Zloženie: 100% Hordeum vulgare BIO, 380 mg / kapsula, obal kapsule HPMC (hypromelóza). Kapsule sú rastlinného pôvodu, vhodné aj pre vegetariánov či vegánov.


Obsah: 190 kapsúl

Krajina pôvodu: USA – Utah


Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí. Skladujte na suchom a tmavom mieste.