Čierny čaj Cejlon Nuwara Eliya OP 150 g

Kód: 1559
8,40 € / ks
Skladom

Cejlón je vysokohorský pravý čierny čaj pochádzajúci z oblasti mesta Nuwara Eliya. Pestuje sa v nadmorskej výške až 2 000 m.n.M. Označenie OP (Orange Pekoe) značí, že sa jedná o vysoko kvalitný čaj z dvoch vrchných lístkov.

Čaj Cejlón Nuwara Eliya poskytuje tmavý nálev s výraznou a intenzívnou chuťou, aróma je dokreslená ovocnými tónmi. Celkový pôžitok z čaju je vyvážený a očarujúci.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čierny čaj Cejlon Nuwara Eliya OP 150 g

Čierne čaje majú všeobecne silnú chuť a výraznú arómu. Jedná sa o čaju fermentované. Proces fermentácie sfarbuje listy rastliny Camellia sinensis a prebúdza v nich typickú chuť a vôňu, zároveň predlžuje ich trvanlivosť. Vo východnej Ázii sa čiernemu čaju tiež hovorí červený čaj.

Čajovník čínsky pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu.

Pitie čaju je vhodné pre udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože.

Je odporúčaný pri regulácii hmotnosti, je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov.

Podporuje normálne zdravie srdca.

Triesloviny dodávajú čiernemu čaju jeho typickú chuť. Upokojujú črevá a žalúdok, podporujú činnosť tráviacich orgánov. Blahodárne ovplyvňujú činnosť čriev, lebo sú schopné viazať a odvádzať z organizmu škodlivé látky.

Odporúčaná príprava: Tri čajové lyžičky (7 g) čaju vložíme do kanvičky/šálky a prelejeme 500 ml vody s teplotou 95°C. Lúhujeme 2-3 min. Z tohto čaju možno pripraviť jeden nálev. Je vhodný ako ranný čaj.

Zaujímavosť: Ak lúhujeme čierny čaj 2-3 minúty, uvoľňuje sa do nálevu kofeín, ktorý povzbudzuje činnosť mozgu, nezaťažuje krvný obeh a srdce. Ak čaj lúhujeme 5 minút (dlhšie sa neodporúča, pretože čaj horkne a tmavne), uvoľnia sa triesloviny, ktoré povzbudzujúci účinok kofeínu tlmia.

Zloženie: 100% Cejlon Nuwara Eliya OP.

Balenie: 150 g