Pu-erh čaj červený s pomarančovou kôrou a nechtíkom sypaný 50 g

Kód: 1185
2,52 € / ks
Skladom

Čaj Pu-erh je zvláštny tým, že ako jeden z mála čajov takmer neobsahuje kofeín, jeho obsah je asi 24 x nižší, ako v ostatných čajoch, takže je vhodný aj na večerné pitie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pu-erh čaj červený s pomarančovou kôrou a nechtíkom sypaný 50 g

Pu-erh je najstarší čaj na svete, degustovaný už čínskymi cisármi. Čaj PU-ERH sa pestuje v Číne v provincii Yunnan je pomenovaný podľa okresného mesta Pu-ehr, kde sa kedysi tento čaj spracovával.

Európa a Amerika ho začala objavovať len v poslednej dobe, ale jeho "zázračné účinky" obleteli svet a zvyšujú jeho popularitu prakticky zo dňa na deň. Pu-erh samozrejme môžu piť aj ľudia štíhly, mladí i starí.

Mnoho ľudí ho pokladá za vynikajúcu čajovú delikatesu práve kvôli jeho výnimočnej chuti.

Dodatočne fermentovaný čaj má chuť, na ktorú si mnohí čajomilci musia zvyknúť. Niekomu Pu Erh učaruje s prvým dúškom, iný sa k nemu "prepije" dlhším skúšaním. Zvláštny je tiež fakt, že na rozdiel od ostatných čajov, Pu Erh čaju staroba prospieva. Najstaršie čaje bývajú veľmi jemné, ale aj veľmi drahé. Na trhu možno kúpiť čaju 30 aj 50 rokov staré. Väčšinou si ich ale dobre strážia najväčší špecialisti a milovníci Pu Erhu pre vlastnú potrebu a potešenie priateľov.

Občas sa mu tiež hovorí čínsky penicilín. Vďaka unikátnemu spôsobu výroby (fermentácia pomocou baktérii a plesní) obsahuje málo teínu, zato dosť antioxidantov a iných zdraviu prospešných látok. O skvelých výsledkoch pri liečbe a prevencii najmä civilizačných neduhov hovoria desiatky odborných štúdií.

Z pohľadu tradičnej čínskej medicíny, ktorá Pu Erh používa viac ako 2000 rokov, je možné čaj popíjať celodenne a dlhodobo. Kto tak činí, môže sa dočkať:

  • zníženia hmotnosti
  • detoxu
  • zlepšenia trávenia
  • zahnania infekcie
  • rýchlejšieho odbúrania alkoholu
  • privolania dobrej nálady :)

Krajina pôvodu: Čína