Zelený čaj Japan Matcha BIO 100 g

Kód: 1889
17,70 € / ks
Na objednávku

Matcha BIO je výnimočný japonský zelený mletý čaj. Japan Matcha BIO ponúka veľmi jemnú a hladkú chuť s jemne sladkastým podtextom a minimálnym náznakom trpkosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zelený čaj Japan Matcha BIO 100 g

Japonský Matcha zelený čaj je známy aj pod názvom nefritová pena. Je to veľmi cenený čaj, pripravovaný pomalým mletím, čo zaručuje dosiahnutie maximálnej vstrebateľnosti účinných látok a chuťového pôžitku.

Zelený čaj vo všeobecnosti pôsobí ako antioxidant a podporuje fyzickú a mentálnu aktivitu. Pitie čaju je vhodné na udržanie zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kože. Doporučuje sa pri regulácii hmotnosti, je schopný normalizovať hladinu glukózy v krvi a metabolizmus tukov. Podporuje tiež normálne zdravie srdca.

Príprava:

  • tradičná (pomocou tradičného náčinia) - do misky čavan vložíme 2-3 vrchovaté čašaky a zalejeme vodou s teplotou 75 °C. Na vyšľahanie použijeme bambusovú metličku nazývanú časen. Keď dosiahneme hustú penu, môžeme podávať.
  • bežná (pokiaľ nemáme trad. náčinie) - pol čajovej lyžičky (cca 2-3 g) zmiešame s 100 ml vody s teplotou 75 °C a vyšľaháme metličkou. Môže sa použiť aj shaker.
  • ľadový čaj - výborný ľadový čaj pripravíme zmiešaním jednej čajovej lyžičky Matcha BIO s 250 ml kvalitnej studenej vody v shakeri. Pretrepávame cca pol minúty a následne podávame.

Zloženie: 100% Japan Matcha BIO

Pôvod: Japonsko