Spirulína bio (750 tabliet x 200 mg) 150 g

Kód: 738
14,40 € / ks
Skladom

Spirulina je 100% sladkovodná modrozelená sinica, ktorá patrí do skupiny populárnych zelených potravín. Je bohatým prírodným zdrojom bielkovín, chlorofylu, betakaroténov, vitamínov, minerálov, mastných nenasýtených kyselín. Navyše obsahuje vzácne fytonutrienty (rastlinné výživné látky), ktoré sa nenachádzajú v žiadnych iných zelených potravinách, ako napr. fykocyanín a sulfolipidy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Spirulína bio (750 tabliet x 200 mg) 150 g

Spirulina protein BIO RAW obsahuje nezvyčajne vysoké množstvo bielkovín-  55% a 77% v sušine. Tieto bielkoviny navyše obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny, aj keď s menším množstvom metionínu, cysteínu a lyzínu v porovnaní s bielkovinami mäsa, vajec a mlieka. Avšak pomer aminokyselín je lepší ako u typicky rastlinných bielkovín. Vzhľadom k obsahu aminokyseliny fenylalanín, by sa jej však mali vyhýbať ľudia trpiaci fenylketonúriou.

Spirulina obsahuje tiež nenasýtené mastné kyseliny- kyselina gama-linolénová (GLA), kyselina alfa-linolénová (ALA), kyselina linolénová (LA), eikosapentaenová kyselina (EPA), kyselina dokozahexaenová (DHA) a kyselina arachidonová (AA), vitamíny B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B3 (nikotínamid), B6 (pyridoxín), B9 (kyselina listová), vitamín C, vitamín D a vitamín E.

Spirulína je zdrojom draslíka, a obsahuje aj vápnik, chróm, meď, železo, horčík, mangán, fosfor, selén, sodík a zinok. Bielkoviny Spiruliny sa veľmi ľahko vstrebávajú. Koeficient vstrebávania dosahuje 65–80 %.

Spirulina je nepochybne nízkokalorická bomba, vhodná pre osoby so zvýšeným pracovným rytmom a vysokým psychickým nasadením.

Spirulina je prírodný výživový doplnok obsahujúci jednobunkovú modrozelenú riasu Spirulinu, ktorá rastie najmä v silne alkalických vodách. Táto špirálovitá riasa je bohatým zdrojom bielkovín, chlorofylu, betakaroténov, vitamínov, minerálov, mastných nenasýtených kyselín. Na rozdiel od ostatných zelených potravín Spirulina taktiež obsahuje vzácne fytonutrienty (rastlinné výživné látky) ako napr. fytocyanín a sulfolipidy.

Aj keď nutričné hodnoty Chlorelly a Spiruliny sú rovnaké a odporúča sa ich vzájomná konzumácia, pretože účinky týchto rias sú diametrálne odlišné.

Spirulina na rozdiel od Chlorelly obsahuje väčšie množstvo bielkovín a železa. Užívanie Chlorelly sa viac odporúča pri regenerácii buniek a doplňovaní živín, pričom Spirulina je vhodná skôr pri posilnení vitality a pri vegetariánskej strave či redukčných diétach. Výskum v roku 1986 preukázal výrazný úbytok hmotnosti u silne obéznych ľudí pri vysokom požívaní týchto rias.

Spirulina oproti Chlorelle obsahuje fykocyanín - unikátnu látku podporujúcu krvotvorbu priamo z kostnej drene, či vzácne glykolipidy a sulfolipidy, ktoré sú mimoriadne aktívne proti vírusovým ochoreniam.

Vďaka svojim obsahovým látkam spirulina pomáha:

 • neutralizovať škodlivé voľné radikály
 • dodáva vitamíny, minerály a živiny prirodzenou formou
 • má antivírusové pôsobenie
 • dodáva energiu oslabenému organizmu
 • má výborné účinky na zažívací trakt a pri vredových stavoch
 • je vhodná pri cukrovke
 • redukuje cholesterol
 • napomáha znižovať vysoký krvný tlak
 • zvyšuje imunitu organizmu
 • slúži ako prevencia pri vírusových ochoreniach
 • podporuje detoxikáciu organizmu
 • pomáha pri diétnych kúrach

Dávkovanie:

 • dospelí - 3x denne 5 tabliet po jedle
 • detí od 3 rokov - 3x denne 2 tablety po jedle
 • odporúčaná doba užívania je aspoň 3 mesiace

Jedno balenie Spiruliny postačuje na 50-dňovú kúru.

BIO spirulina neobsahuje žiadne prísady, ide o čistý prírodný produkt!

Spirulina  nie je liek, ale výživový doplnok a jeho užívanie na rozdiel od lieku nelieči. Produkt je vo forme tvrdých lisovaných tabliet určených na vnútorne použitie.

Upozornenie: Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovajte mimo dosahu detí. Skladujte na suchom mieste.