Stévia tabletové sladidlo 1000 ks

Kód: 510
12,48 € / ks
Skladom

Steviola® Tabs - tabletové sladidlo zo Stévie je prírodné sladidlo na báze glykozidov steviolu vo forme tabliet, vyrobené z rastliny Stévia cukrová - Stevia Rebaudiana Bertoni. Je vhodné nielen pre ľudí trpiacich cukrovkou, problémami so srdcom, obéznych ľudí a ľudí trpiacich vysokou kazivosťou zubov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Stévia tabletové sladidlo 1000 ks

Jedná sa o 100% prírodný produkt.

 • tablety zo stévie sú 35x sladšie ako cukor
 • majú o 85% menej kalórii
 • vhodné pre diabetikov, ľudí s nadváhou a ľudí s nízkokalorickou stravou
 • tablety sú v praktickom dávkovači s možnosťou následného doplnenia.

 

Tabletové sladidlo zo Stévie je prírodné sladidlo na báze glykozidov steviolu vo forme tabliet, vyrobené z rastliny Stévia cukrová - Stevia Rebaudiana Bertoni. Je vhodné nielen pre ľudí trpiacich cukrovkou, problémami so srdcom, obéznych ľudí a ľudí trpiacich vysokou kazivosťou zubov.

Sladivé látky - glykozidy steviolu, extrahované z rastliny Stévia cukrová - Stevia Rebaudiana Bertoni, majú nulovú kalorickú hodnotu.

Stévia je nenápadná rastlinka. Pochádza z Paraguaja a jej blahodarné účinky poznali Indiáni už pred mnohými storočiami. Používali ju ako sladidlo, ale aj ako liečivú bylinu, napríklad na pálenie záhy, cukrovku, na dezinfekciu úst a ako prevenciu proti zubnému kazu. Stévia je známa v Južnej amerike ako „yerba dulce“ v preklade sladká rastlina. 

Nedostatok cukru počas 2. svetovej vojny v Anglicku urýchlil výskum použitia Stévie ako sladidla. Výskum vykonávala Kráľovská botanická záhrada v Kew, neskôr sa však výskum zastavil. Aktivitu prevzalo Japonsko, ktoré začalo s kultiváciou Stévie v 50. rokoch minulého storočia. Koncom 70. rokov začalo Japonsko  používať Stéviu komerčne ako rastlinné sladidlo. Japonsko je v súčasnosti najväčším spotrebiteľom Stéviového extraktu, jeho použitie predstavuje 50% celkovej spotreby sladidiel. V Japonsku je Stéviový extrakt sladidlom diétnej Coca-Coly light.

Stévia obsahuje sladivé látky, ktoré nespôsobujú zvýšenie hladiny cukru v krvi, naopak, pomáhajú ho udržiavať v rovnováhe v krvi aj v pečeni.

Antibakteriálne účinky Stévie sa využívajú aj v kozmetike, stéviové extrakty sa pridávajú napríklad do šampónov, pretože znižujú tvorbu lupín.

Stévia - použitie v kozmetike:

Pokožka

 • Vodný extrakt z listov Stévie je výborný na ošetrovanie kože ako pleťová voda. Dokáže potláčať baktérie, ktoré vyvolávajú zápaly a tým aj tvorbu akné.
 • Stévia zmäkčuje pokožku, tonizuje ju, zastavuje vznik vrások a znižuje výskyt rôznych zápalov. Do pohára vody stačí nakvapkať pár kvapiek extraktu a pleť potierať vatovým tampónom.
 • Vďaka antibakteriálnym účinkom je vdačným pomocníkom pri ochoreniach kože, napr. ekzémoch, rôznych dermatitídach, hojení drobných rán a jaziev, a pod. Má upokojujúce účinky na pokožku pri poštípaní alebo bodnutí hmyzom, pri popáleninách. Stačí nakvapkať pár kvapiek extraktu na vatový tampón a miesto potrieť.

 

Zuby a ústna dutina

 • V oblasti kozmetiky je extrakt zo Stévie v širokej miere využívaný ako súčasť zubných pást a ústnych vôd. Stévia rebaudiana dokáže potlačiť  množstvo nebezpečných baktérii ústnej mikroflóry.
 • Stévia výrazne obmedzuje tvorbu zubného povlaku a zubného kameňa, predovšetkým u detí. Zamedzuje tvorbe kvasných procesov v ústach, obmedzuje zápaly ďasien a nepríjemný zápach z úst.
 • Stévia má výrazné antibakteriálne a protivírusové účinky nielen v dutine ústnej, ale priaznivo pôsobí aj pri rôznych bakteriálnych a vírusových infekciách, napr. zápaly ďasien, afty, paradentóza. Stačí pár kvapiek extraktu z listov Stévie nakvapkať do pohára vody na výplach úst a kloktanie.

Vlasy

 • Stévia rebaudiana ako extrakt z listov je možné použiť aj ako vlasovú vodu. Spomaľuje proces šedivenia, znižuje tvorbu lupín, zlepšuje stav vlasovej pokožky a lesk vlasov. Stačí pár kvapiek extraktu nakvapkať do vody a vlasy opláchnuť, prípadne votrieť do vlasovej pokožky.
 • Stéviu môžeme nakvapkať priamo do šampónu.

Zloženie: 1 tableta: izomalt, glykozidy steviolu, sóda bikarbóna, kyselina vínna, horčík sodný.

Dávkovanie: 1 tableta zodpovedá 1 čajovej lyžičke cukru.

Balenie:1000 ks v dóze