Ašvaganda - koreň mletý 120 bio kapslí

Kód: 1140
14,76 € / ks
Skladom

Ašvaganda -  jej korene  sú považované za adaptogén - to znamená, že napomáhajú zvýšiť odolnosť organizmu proti stresovým situáciám - nielen čo sa týka psychického stresu, ale aj fyzických zranení, telesnej únavy a celkovo zmenených podmienok. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Ašvaganda vitánia bio - 120 kapsúl

Ašvaganda je malý, drevnatý ker. Je najobľúbenejšou indickou rastlinou. Považuje sa za prvotriedne prírodné tonikum. Je jednou z najcennejších bylín s históriou používania viac ako 5000 rokov.
Ashwagandha (Ašvaganda -  Withania opojná - Withania somnifera)  zlepšuje schopnosť tela udržať si fyzickú silu zlepšuje adaptáciu organizmu na rôzne typy stresu.
Ašvaganda
sa tiež označuje ako indický ženšen kvôli svojej schopnosti zvyšovať výdrž a jej mimoriadnej účinnosti na potlačenie stresu.
Emocionálny, fyzický a chemický stres môže mať škodlivé účinky na mozog a nervový systém. Nedávny výskum preukázal, že Ašvaganda je viac ako protistresový prostriedok, chráni mozog pred degeneráciou a zlepšuje symptómy Alzheimerovej choroby, depresie a úzkosti.

Ashwagandha patrí medzi najčastejšie používané prísady v rôznych omladzovacích sérach. Pomáha udržať správnu výživu tkanív a to najmä svalov a kostí, pričom podporuje správnu činnosť nadobličiek a reprodukčných orgánov. Odstraňuje sexuálne poruchy a neplodnosť, podporuje libido a hormonálnu rovnováhu.

Používa sa tiež :
 

Pri celkovo oslabenom organizme a únave.
Pri syndróme chronickej únavy.
Pri strese, nervozite, nervových zrúteniach.
Pri neuropatii súvisiacej s diabetom.
Pri búšeniach srdca (arytmie).
Pri strate váhy zapríčinenej rakovinou alebo diabetom, alebo inými dôvodmi.
Pre spomalenie starnutia.
Pri ochoreniach pohybového aparátu (artritída, bolesť kĺbov, bolesti nôh).
Pri únave svalov a stuhnutosti v oblasti krčnej chrbtice.

Ashwagandha má vysoký obsah železa a zvyšuje hladinu hemoglobínu. Plody ašvagandy zlepšujú cirkuláciu krvi a absorbciu živín bunkami. V čínskej medicíne sa používajú na podporu činnosti pečene a obličiek.

Ašvaganda posilňuje tkanivá, „čistí“ myseľ, posilňuje nervovú sústavu a podporuje pokojný spánok.

Slúži ako nervové tonikum. Má ukľudňujúci vplyv na našu duševnú stránku hlavne v dobách stresu. 
Vo vypjatom období  prispieva k lepšiemu spánku. Napriek tomu nemá tlmiace účinky na CNS behom dňa.
Vhodné je jej podávanie v staršom veku.

Odporúčané dávkovanie: Užívame 3 kapsle 2 × denne, 20 min. pred jedlom. Prvú dávku odporúčame užiť v dopoludňajších hodinách, druhú dávku potom najneskôr do 17 hod

Zloženie: 100% Withania somnifera BIO 350 mg / kapsula, obal kapsule: HPMC (hypromelóza). Kapsule sú rastlinného pôvodu, vhodné aj pre vegetariánov či vegánov.

 Upozornenie: Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., CZ