Himalájska soľ ružová jemne mletá 1 kg

Kód: 68
Akcia
2,40 € / ks
Skladom

Himalájska soľ je prírodná kryštalická soľ z nepoškvrnených hôr Himaláji. Neupravovaná, bez chemického spracovania.
Výborná a zdravá náhrada kuchynskej jedlej soli.

Detailné informácie

Podrobný popis

Himalájska soľ ružová jemne mletá 1 kg 

Himalájska soľ nazývaná ako „soľ života“, sa ručne ťaží v hĺbke 400 – 600 m v baniach, ktoré boli uchránené pred akýmkoľvek nežiadúcim či už priemyselným alebo prírodným znečistením. Je ručne čistená a sušená na slnku. Himalájska soľ môže byť ružová, biela alebo priesvitná, pričom červené sfarbenie prináša zvýšený obsah železa. Himalájska soľ obsahuje takmer 84 látok, od horčíka, vápnika, cez fosfor, jód, selén či meď.Všetky minerály majú pre ľudský organizmus veľký význam. Vďaka zloženiu má soľ prirodzenú účinnosť na všetky orgány a nervové tkanivá. 

Môže sa použiť na dochutenie akéhokoľvek jedla, je vhodnou náhradou kamennej alebo morskej soli. Je výborná aj ako soľ do kúpeľa. Najčastejšie používané kuchynské soli sú väčšinou zložené len z chloridu sodného a jodidu draselného, s doplnenými prísadami proti zhrudkovaniu.

Využívať himalájsku soľ môžete každý deň a navyše tým prospejete svojmu organizmu. V krajinách, kde sa konzumuje aj dnes prírodná himalájska soľ (Pakistan, India, Čína, Kórea) nie je vôbec bežné aby lekári odporučili menej soliť. Na to by nemali dôvod, lebo táto soľ sa správa v tele úplne inak ako chémia – chlorid sodný (bežná kuchynská aj morská soľ z potravín).
Ak príjmeme vyššiu dávku chloridu sodného, je okamžite stimulovaný imunitný systém. Pretože imunitný systém považuje chlorid sodný za nebezpečnú látku. Naopak, keď prijmeme himalájsku soľ, organizmus ju rozpoznáva ako nevyhnutnú zložku stravy, na ktorú bol v tejto podobe nastavený.
Himalájska soľ je vhodná aj pre SCD diétu.

Praktické využitie Himalájskej soli:


Zubný kameň: odstránite ho cca za 1 mesiac - vezmite si malý pohárik a nalejte do neho 26 % roztok (26 g himalájskej soli a 74 ml vody). Stačí celkom malé množstvo – aby ste mohli doň namočiť štetinky zubnej kefky. A takto namočenou kefkou si umývajte zuby.

Migréna: Prichystajte si približne 3 dcl pohár s čistou vodou a nasypte do neho 1/2 až 1 čajovú lyžičku Himalájskej soli. Pre lepšiu chuť môžete pridať citrónovú šťavu. Dobre premiešajte, aby sa všetka soľ rozpustila a následne vypite. Bolesť hlavy by mala do niekoľkých minút ustúpiť, poprípade sa zmierniť. 

Zápach z úst: Vyplachovať s 10 % roztokom (10 g himalájskej soli 90 ml vody). Zápach týmto odstránite a zlepšíte hygienu v ústnej dutine. Ale pozor - zápach v ústach je spôsobovaný nesprávnou stravou alebo pokazenými zubami, prípadne inými chorobami ústnej dutiny. Odporúčame preto vyriešiť predovšetkým pôvod zápachu. 

Detoxikácia tela: Kúpeľom min 1 % roztok – v priebehu 20 minút viditeľné výsledky. Kúpeľ musí trvať min 40- 60 minút a musí byť dodržaná stála teplota vody v min. 37°C, inak soľ neprenikne cez otvory v koži do tela. To znamená, že ako sa voda bude ochladzovať, bude treba pripúšťať ďalšiu horúcu vodu a vyrovnávať teplotu. A teda je potrebné teplotu kontrolovať teplomerom.

Zrýchlené hojenie: Čerstvé rany do 3,5 % roztoku (3,5 g soli a 96,5 ml vody).
Ináč do 10 % roztok (10 g soli a 90 ml vody) týka sa aj jaziev, zápalov, bolestí kĺbov, prechladnutia, nádchy, chrípky.

Uši: 1% roztok (1 g soli a 99 ml vody... ak neviete odvážiť 1 g dajte 10 g soli a 990 ml vody), alebo ako prírodná náhrada za ušné kvapky. Namočiť tyčinku, alebo vatu do roztoku a bežne ako aj s inými prostriedkami vymývať. 1 % roztok je vynikajúca vec na čistenie očí a nosnej dutiny. Krv obsahuje približne 1 % soli. A teda smiete takýto roztok bez problémov natiahnuť cez nosné dierky priamo do vnútra a cez pusu, alebo druhú dierku ho vytlačiť. Nebude Vás v nose nič páliť a vydezinfikujete vnútorné dutiny.

Pokožka tváre: 1% roztok denno denným umývaním vyhladíte vrásky, odstránite akné a iné problémy na tvári. Umyť tvár a vodu neutierať, ale nechať soľ zaschnúť na pokožke.

Ekzémy – psoriasis: Napr. na rukách, nohách, tele – začať 3% roztokom a stupňovať až na 8–10%. Užívanie: do roztoku namočiť handru a touto obaliť príslušnú plochu napríklad ruku, alebo nohu. Ak obalenie nie je možné, tak prikladať obklad na postihnuté miesto.

 

Viac ako 80-84 minerálnych prvkov, ktoré sa v prírodnej Himalájskej kamennej soli nachádzajú a v bežnej kuchynskej soli chýbajú. Bežnú kuchynskú soľ kúpite v akejkoľvek predajni potravín. Mnohí z vás viete, že zloženie tejto soli je čistý CHLORID SODNÝ. Morská soľ nie je o nič hodnotnejšia, je to taktiež len obyčajný čistý CHLORID SODNÝ získaný z mora. Problém s obyčajnou kychynskou soľou je, že prebytočný nevylúčený chlorid sodný a iné chemické zlúčeniny sa v našom tele spolu s nevylúčenými bielkovinami zo živočíšnych produktov usádzajú v kĺboch a cievach. Následne tu vplyvom času, napevno ako kameň, skryštalizujú. Je to obdobný proces, ako keď sa na dne varnej kanvice kryštalizuje a uchytáva vodný kameň. Tento proces je sprevádzaný zvýšenou kyslosťou, a tým dochádza aj k vyplavovaniu vápnika z vlastných kostí.
Toto všetko sa deje nenápadne a prebieha pomaly molekulu za molekulou, deň za dňom. Časom sa prihlasujú prvé problémy: bolesti chrbtice, kĺbov, kostí a s tým spojené všetky druhy problémov v oblasti pohybu, zvýšený krvný tlak a silne skôrnatené cievy. Naopak používanie prírodnej neupravovanej – nerafinovanej soli nie je spájané v tak širokej miere s negatívnymi následkami na zdravie. Národy konzumujúce (v rozumnej miere) prírodnú nerafinovanú kamennú soľ vykazujú podstatne menší alebo žiadny stupeň poškodenia svojich ciev a kĺbov, zapríčineného chloridom sodným.

Skladujte na suchom a chladnom mieste - uzavreté.

Krajina pôvodu: Pakistán - pohorie Himalájí