Manuka med raw 250 g

Kód: 747
18,50 € / ks
Skladom

Manuka med raw 250 g

Detailné informácie

Podrobný popis

100% surový, nepasterizovaný a bez GMO overený med MANUKA.
Krajina pôvodu: Nový Zéland

O mede a jeho antibakteriálnych účinkoch sa vie už od nepamäti.
Najdôležitejšia vlastnosť medu je jeho osmotický účinok vytvára totižto nepriaznivé prostredie pre baktérie, keďže vstrebáva vodu - preto v mede žiadne baktérie “neprežijú.
Ďalší prvok medu je glukózooxidáza, ktorú produkuje hypofaryngeálna žľaza včiel, ktorá katalyzuje premenu glukózy, vody a kyslíka na kyselinu glukuronovú a na peroxid vodíka, začo vďačíme antibakteriálnym účinkom.

Manuka med je druh medu, ktorý má veľmi vysokú antibakteriálnu a protizápalovú účinnosť. Výskumníci zistili, že Manuka med má jedinečné antibakteriálne vlastnosti, ktoré nemá žiadny iný druhu medu.

Manuka med vzniká iba v niekoľkých oblastiach Nového Zélandu, ktoré sú prirodzeným miestom výskytu zriedkavých rastlín rodu Leptospermum scoparium.

MANUKA MED:

  • podporuje hojenie rán a popálenín (v roku 2004 mu Britská štátna zdravotnícka agentúra udelila licenciu na lekárske použitie pri liečbe rán), liečba dekubitov a vredov predkolenia
  • má protizápalové účinky
  • napomáha pri zlom trávení
  • používa sa aj pri liečbe žalúdočných vredov (účinný proti Helicobacter pylori)
  • jeho užívatelia si pochvaľujú aj úlohu Manuka medu pri opakujúcich sa herpetických infekciách, kvasinkových infekciách a dokonca aj pri závažné infekcie (ako MRSA)

Vhodné aj pre deti od 1 roka a seniorov.