Olej z čiernej rasce bio panenský 250 ml

Kód: 1119
Tip
21,90 € / ks
Vypredané

Jedná sa o 100% vysokokvalitný olej lisovaný za studena zo semien čierneho kmínu. Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.Čierna rasca sa považuje za jedno z top semien na svete. Konzumáciou oleja zo semien čiernej rasce pomáhate vášmu imunitnému systému. Olej z čiernej rasce má antibakteriálne, antiseptické účinky a antiparazitárne účinky. Môže tiež pomôcť pri bolestiach hlavy, pri liečbe reumy, ako aj pri príznakoch rôznych alergií (na peľ, prach…) a kožných chorôb.

Detailné informácie

Podrobný popis

Semená čiernej rasce (Čierny kmín (Nigella Sativa) - všeobecne známy ako černucha, zlato faraónov či egyptský čierny kmín), používali už v starovekom Egypte. Lekári egyptských  faraónov často používali semená na upokojenie podráždeného žalúdka, pri bolestiach hlavy, zubov, nachladnutia a infekcie. Egyptské ženy používali olej na posilnenie, lesk a krásu svojich vlasov a nechtov. 

Semená čiernej rasce  obsahujú viac než 100 chemických zlúčenín. Napríklad: thymoquinone, beta sitosterol. kyselinu myristovú, kyselinu palmitovú, kyselinu palmitolejovú, kyselinu stearovú, kyselinu olejovú, kyselinu linoleovú, linolenovú, arachidonovú kyselinu, bielkoviny, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, kyselinu listovú, vápnik, železo, meď, zinok, fosfor ...

Čierna rasca je v ľudovom liečiteľstve používaná:

  • na stimuláciu telesnej energie
  • na zotavenie z únavy (chronický únavový syndróm) a depresie
  • pri kožných ochoreniach -  alergie, ekzémy, akné, lupienka 
  • pri parazitoch, ale tiež pri plesniach
  • pri kojení -  tvorba mlieka
  • pri nadúvaní, pri hnačke (i pri úplavici), pri zápche, pri ochoreniach pečene
  • pri bolestiach hlavy
  • na urýchlenie hojenia rán

 Čierna rasca má močopudné účinky, a tak prispieva k detoxu nášho tela. Keďže obsahuje látky, ktoré uvoľňujú hladké svalstvo, môže pomôcť pri brušných bolestiach v bruchu, pri kŕčoch v žalúdku (alebo tiež počas menštruácie), pri črevných problémoch, tiež ako “spúšťač” pri oneskorenej menštruácii. Počas tehotenstva sa však nesmie užívať, práve kvôli svojmu účinku na hladké svalstvo. Avšak v období kojenia je olej užitočný - ako  stimulácia laktácie.

Olej z čiernej rasce je doporučovaný i pri infekcií žalúdka a čriev, pri kolikách, hnačke a otravách jedlom. Pomáha pri rakovine prostaty a hrubého čreva a ďalšom širokom spektre rakovín a ochorení.

Je vhodné ho používať vnútorne v dobe chrípkových ochorení na posilnenie imunity a na ochranu dýchacích ciest ( poskytuje úľavu pri dráždivom kašli).

Mnohí ľudia si pochvaľujú olej z čiernej rasce kvôli výborným účnkom pri autoimunitných ochoreniach,  ako je napríklad reumatoidná artritída, lupus, celiakia a Crohnova choroba.

Čierna rasca je jedným z najdrahších liečivých semien na svete.

Skladovanie: skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.

Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby. 

Olej je nechemicky extrahovaný, nerafinovaný, balený v Nemecku v súlade s prísnym zákonom o potravinách a osobnej starostlivosti a bez syntetických konzervačných látok, farbív a vonných látok. 

Obsah: 250 ml