Rakytníková šťava bio 500 ml

Kód: 1754
8,40 € / ks
Skladom

Rakytníková šťava bez pridaných sladidiel, farbív a konzervantov v najčistejšej bio kvalite. Má mnoho pozitívnych účinkov na organizmus, okrem iného pôsobí ako antioxidant.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rakytníková šťava 500 ml

Už od dávnych dôb sa rakytník používal ako liečivá bylina v čínskej medicíne, na Sibíri, v Tibete aj v Mongolsku. V Rusku mu hovoria "sibírsky zázrak“ a tibetskí mnísi ho dodnes používajú ako výborný regeneračný prostriedok pri kardiovaskulárnych chorobách a intoxikáciách.

Už malé množstvo šťavy úžasne posilní organizmus a jeho obranyschopnosť. Rakytníková šťava je vhodná na použitie v studených aj teplých nápojoch a výborne sa hodí aj na pečenie a varenie.

Príprava sladkých nápojov: Pridajte rakytníkovú šťavu v pomere 1:4 do mlieka, ovocnej šťavy alebo vody a dochuťte napríklad kokosovým cukrom, medom alebo podľa vašej chuti. 0,5 dl šťavy je základ pre nápoj plný sily, antioxidantov a energie.

Rakytníková šťava je vyrobená u bobulí rakytníka rešetliakového, ktorý bol pestovaný v Braniborsku. Šťava je konzervovaná iba ľahkou pasterizáciou (sú zachované prirodzené vlastnosti). Pred použitím nápoj pretrepte, keďže je to prírodný produkt a môže obsahovať usadeninu.

Účinky rakytníka rešetliakového (potvrdené Európskym úradom pre bezpečnosť potravín):

  • antioxidant
  • posilňuje stav organizmu, imunitu a prirodzenú obranyschopnosť
  • podporuje normálne trávenie
  • podporuje normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému
  • posilňuje normálne funkcie prostaty
  • pomáha pri únave a strese, posilňuje zdravý spánok
  • napomáha normálnemu stavu pokožky

Nutričné hodnoty v 100 ml: Energia: 168 kJ/40 kcal; Sacharidy: 5 g – z toho fruktóza 5 g; Bielkoviny: 0,8 g; Tuky: 1 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2 g; Vláknina: <0,5 g; Sůl: 0,006 g; Provitamín A: 20 mg/l; Vitamín C: 500-1000 mg/l; Vitamín E: 22 mg/l

Zloženie: 100 % šťava z plodov rakytníka řešetliakového.

Krajina pôvodu: Česká republika

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002

Balenie: 500 ml