Selén 200 µg 100 tabliet

Kód: 2955
Značka: aliness
9,60 € / ks
Skladom

Výživový doplnok s obsahom selénu v patentovanej forme Selenium SeLECT®. Selén prispieva k normálnej spermatogenéze, pomáha udržiavať zdravé vlasy a nechty. Selén prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Minimum technologických látok, výrobok neobsahuje aditíva, ako stearan horečnatý či farbivá.

Detailné informácie

Podrobný popis

Selén 200 µg 100 tabliet

Selén pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.
Selén prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.
Selén prispieva k správnemu fungovaniu štítnej žľazy.
Selén prispieva k udržaniu zdravých vlasov a nechtov.

Strava bohatá na selén môže pomôcť udržať tvoje srdce zdravé, pretože nízka hladina selénu sa spája so zvýšeným rizikom srdcových ochorení. V analýze 25 pozorovacích štúdií sa zistilo, že zvýšenie hladiny selénu v krvi o 50 % bolo spojené s 24 % znížením rizika srdcových ochorení.

Selén môže tiež znižovať markery zápalu v tele - jeden z hlavných rizikových faktorov srdcových ochorení. Napríklad prehľad 16 kontrolovaných štúdií, ktoré zahŕňali viac ako 433 000 ľudí so srdcovými ochoreniami, ukázal, že užívanie selénu znižuje hladinu zápalového markera C-reaktívneho proteínu (CRP). To naznačuje, že selén môže pomôcť znížiť riziko srdcových ochorení tým, že znižuje zápal a oxidačný stres v tele. Oxidačný stres a zápal sú spojené s aterosklerózou alebo hromadením plaku v tepnách.
Antioxidačná aktivita selénu môže pomôcť znížiť riziko poklesu kognitívnych funkcií súvisiacich s vekom aj porúch, ktoré sú dôsledkom ochorení, ako je Alzheimerova choroba. Podobne ako v prípade zdravia srdca, aj miera vplyvu selénu na pokles kognitívnych funkcií sa stále skúma.

Ateroskleróza môže viesť k nebezpečným zdravotným problémom, ako sú mŕtvica, infarkt a srdcové ochorenia. Zaradenie potravín bohatých na selén do stravy je skvelý spôsob, ako udržať úroveň oxidačného stresu a zápalu na minimálnej úrovni.

Selén je základná živina a hrá dôležitú úlohu pri vývoji a fungovaní živých buniek v našom tele.

Selén sa vyskytuje v niekoľkých chemických formách, organických (L-selenometionín) aj anorganických (seleničitan sodný a selenan sodný).
Organická forma L-Selenometionínu sa oveľa lepšie vstrebáva ako iné chemické formy.
Suplementácia L-selenometionínom poskytuje lepšie výsledky a vyššie hladiny v krvnom sére ako suplementácia seleničitanom sodným alebo selenocysteínom.

Vzhľadom na úlohu metionínu pri podpore bezpečného metabolizmu selénu sa L-selenometionín považuje za bezpečnejšiu formu ako seleničitan sodný.

Čo je L-selenometionín?

L-selenometionín je chemická forma selénu. Ide o veľmi bezpečnú a bioaktívnu formu tohto cenného prvku. L-selenometionín má veľké množstvo bioaktivity, bezpečnosti a zdokumentovaných účinkov.

 Čo odlišuje L-selenometionín od iných foriem selénu?

Existujú anorganické formy selénu (seleničitan sodný a selenan sodný) a organické formy (L-selenometionín,

Metylselenocysteín a kvasnice obohatené selénom). Ide o formy obľúbené v doplnkoch stravy.

L-selenometionín je najviac biologicky dostupná forma. Výsledky výskumu dokazujú, že biologická dostupnosť L-selenometionínu je oveľa vyššia ako u iných foriem, dokonca aj u selenocysteínu.

Selén sa najčastejšie nachádza v celozrnných obilninách a živočíšnych produktoch, ako sú ryby a vajcia. Množstvo tejto látky v obilninách a potravinách na báze obilnín závisí od obsahu pôdy, v ktorej vyrástli.

 Prečo potrebujem diétny príjem selénu?

 Selén je esenciálny minerál v našom tele. Výskumy ukazujú, že nedostatok selénu priamo súvisí so zdravím. Výskyt porúch nedostatku selénu bol vyšší v oblastiach s nižšou dostupnosťou selénu v pôde. Preto je pre optimálne zdravie nevyhnutné dostatočné množstvo tohto stopového prvku.

  Aký je rozsah dennej dávky pre horný bezpečnostný limit?

 Denná hodnota selénu pre mužov a ženy je 100-200 μg/deň

Zvýšená potreba selénu vzniká pri zvýšenej fyzickej záťaži, vyššom príjme tukov, fajčení a pri infekčných ochoreniach.

 Za hornú hranicu selénu sa považuje asi 400 μg/deň.