Konopné semienka lúpané bio 200 g

Kód: 500
6,60 € / ks
Skladom

Extra výživné a veľmi chutné. Výborný zdroj kompletných proteínov, omega-3, vitamínu E a minerálov. Bio kvalita!

Detailné informácie

Podrobný popis

Konopné semienka lúpané bio 200 g

Extra výživné a veľmi chutné. Výborný zdroj kompletných proteínov, omega-3, vitamínu E a minerálov. Bio kvalita!

Konopné semienka (Cannabis sativa) sú jedným z najlepších zdrojov kompletného rastlinného proteínu, v ktorom sú zastúpené všetky esenciálne aminokyseliny.
Vyznačujú sa významným množstvom omega-3 a omega-6 esenciálnych mastných kyselín, vlákniny a chlorofylu. Vďaka svojej jemnej orieškovej chuti sa používajú pre obohatenie jedálnička. Výborné sú pre športovcov, vegetariánov a vegánov.

Konopné semienka sú skvelým doplnkom dnešnej stravy, pretože ľudskému organizmu dodávajú nasýtené mastné kyseliny, bielkoviny, minerály a vlákninu.
Lúpané konopné semienko má príjemnú orieškovú chuť. Je možné ich pridávať prakticky do všetkých pokrmov pri varení, pečení, ako chutnú prísadu do studených pokrmov, alebo ich využiť ako zdravú pochúťku.

Konopné semienka sú unikátom medzi všetkými semienkami. Podstatné a výživné látky sú najúčinnejšie pre správnu stavbu a výživu buniek, svalovej hmoty, podporu obranyschopnosti, zlepšenia trávenia a vylučovania. 

Konopné semienka môžete pokojne konzumovať aj pri chudnutí. Ich obsah cenných látok zlepší trávenie, vylučovanie a posilní telo. Počas chudnutia konzumujte denne 1 ČL týchto semienok pridaním do vyvážených jedál (viď nižšie). Slané alebo sladké jedlá, je to jedno, konopné semienka ale nevarte, používajte do studenej kuchyne alebo posypte hotové jedlo.

V prvom rade obsahujú dokonalý pomer omega 3 a omega 6 mastných kyselín.

Omega 9 mastné kyseliny-kyselina gama linolenová a olejová majú silné protizápalové účinky. Ich schopnosť liečiť zápaly je veľmi cenná pri liečení chronických chorôb ktorých pravú príčinou sú zápaly.

Konopné semienko obsahuje veľa bielkovín, ktoré sa skladajú z 20 aminokyselín, z toho 8 esenciálnych.

Pochvaľujú si ho najmä športovci - konopné semienka zlepšujú regeneráciu a prispievajú k rastu svalov. Pomáha odbúravať metabolity kyseliny mliečnej, zodpovedné za bolesti svalov. Konopné semienka možno použiť pri príprave rôznych zeleninových a ovocných šalátov, cereálií, cestovín či zeleninových hamburgerov - jednoducho posypte hotové jedlo, je to skvelá mňamka :)
 
Výživové údaje (Priemerné nutričné hodnoty na 100 g výrobku)

 • Energetická hodnota: 2353 kJ / 612 kcal 
 • Bielkoviny: 32 g 
 • Sacharidy: 3 g (z toho: Cukry: 1 g)
 • Vláknina: 2 g
 • Tuky: 52 g (z toho: Nasýtené: 4 g, Mononenasýtené (Omega-9): 5 g, Polynenasýtené: 40 g z toho: Omega-3: 11 g) 

 
Už v jednej kopcovitej lyžici semienka (25g) zabezpečíte vašemu organizmu:

 • 100% denného príjmu omega-3
 • 4/5 denného príjmu mangánu a vitamínu E
 • 2/3 denného príjmu fosforu
 • 1/3 denného príjmu medi a horčíka
 • 1/4 denného príjmu tiamínu (vitamínu B1) a horčíka
 • 1/6 denného príjmu bielkovín