Kremelína 250 g

Kód: 700
Značka: Wolfberry
6,96 € –18 %
Kremelína 250 g
6,96 € –18 % 5,70 € / ks
Skladom

Kremelína je bohatým zdrojom oxidu kremičitého veľmi užitočného pre náš organizmus, (SiO2), ktorý je najdôležitejšou zložkou našich buniek. Hoci sa môže zdať že je to mäkký prášok, v skutočnosti sú to veľmi tvrdé valčeky plné dierok. Je to veľmi dôležité lebo milióny kremelinových valčekov cestujúcich cez tráviaci systém prečistia steny čriev.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kremelína 250 g

Kremelína je hornina, ktorá je vytvorená zo schránok skamenených rozsievok (jednobunkové mikroskopické riasy s kremičitanovými schránkami). Ich odumieraním sa tvoria usadené horniny – diatomity. Z nich sa potom veľmi jemným rozdrvením pripraví práškový produkt – kremelína. Ak je čistá, má bielu až krémovú farbu.

Až 90% tvorí organický a anorganický kremík.

Kremelína je bohatým zdrojom oxidu kremičitého veľmi užitočného pre náš organizmus, (SiO2), ktorý je najdôležitejšou zložkou našich buniek. Hoci sa môže zdať že je to mäkký prášok, v skutočnosti sú to veľmi tvrdé valčeky plné dierok. Je to veľmi dôležité lebo milióny kremelínových valčekov cestujúcich cez tráviaci systém prečistia steny čriev.

Fyzicky a mechanicky čistí organizmus, nemá žiadnu chemickú toxickosť a obsahuje ešte 15 druhov minerálov ako napríklad horčík, vápnik, oxid kremičitý, sodík, železo a aj veľa stopových prvkov ako napríklad titán, bór, mangán, meď, zirkónium.

Konzumácia: rozmiešať vo vode, v ovocnej šťave, alebo inej potravine, nápoji, podľa možností konzumujte ráno nalačno, konkrétne jednu kopcovitú lyžicu 7g.

Nenahromadí sa v organizme, preto je dôležité aby sa konzumovalo priebežne, rovnomerne. Vedecké výskumy dokázali že neabsorbovaný oxid kremičitný nemá žiadne vedľajsie účinky. Nadbytočne skonzumované a nevyužité množstvo sa automaticky vylúči cez krv, obličky a črevá. FDA tiež vyhlásila, že kremelína nemá žiadne nebezpečné nežiaduce účinky.

Rastúce vlasy - vlasy sú skoro tak bohaté na oxid kremičitý ako sú zdravé kosti. V starostlivosti o vlasy je dôležité aby nebol vynechaný výživový doplnok s vysokým obsahom oxidu kremičitého, kvôli podpore regenerácie vlasov. Oxid kremičitý pomáha predísť vypadávaniu vlasov, podporuje zdravší rasť vlasov ich lesklosť a žiarivosť, a dokonca zabezpečuje vlasom extra veľkú silu.

Zuby a ďasná - oxid kremičitý ochraňuje zuby, posilňuje zubnú sklovinu, zabraňuje vzniku zubného kazu. Oxid kremičitý zabraňuje krvácaniu ďasien a paradentóze. Pri vzdialení ďasna od zubu , zub je vystavený hrozbe vzniku zubného kazu na väčšej ploche, čo v konečnom dôsledku môže spôsobiť aj stratu zubu. Oxid kremičitý efektívne bojuje proti zoslabeniu kostí a zubov, a znižuje riziko ich zapálenia.

Vylúči ťažké kovy z organizmu - vedci už dlho predpokladali že Alzheimerova choroba súvisí s nahromadením hliníka v mozgu. Kremelína znižuje nahromadenie hliníka v organizme, a vylúči ťažké kovy z organizmu. Keď vedci pridali oxid kremičitý do sieťovej pitnej vody ktorá obsahovala hliník, koncentrácia hliníka sa znížila v mozgu, pečeni, kostiach, v slezine a v obličkách. Oxid kremičitý je teda dôležitým podporovateľom neurologického zdravia.

Pri nedostatku oxidu kremičitého v organizme - vlasy pomalšie rastú, stratia z lesklosti, zvýši sa hladina cholesterolu v krvi, rany a zlomeniny sa pomalšie hoja, častejšie sa vyskytujú kožné ochorenia, bolesti chrbta, bzučanie v uchu, trávenie sa zhorší, zoslabne fyzický a psychický výkon.