Kokosové mlieko sušené 82% kokosu 1 kg

Kód: 329
Značka: Renuka
12,60 € / ks
Skladom

Kokosové mlieko s nízkym obsahom tuku, je bez umelých konzervačných látok a farbív. Je vyrobené z kvalitnej kokosovej drene, hygienicky spracovanej a sušenej na konzistenciu jemného prášku. Kokosové mlieko máte k dispozícii okamžite jednoduchým pridaním prášku do teplej vody. Je vyrobené výhradne z prírodných surovín. Z 1 kg balenia sušeného mlieka vyrobíte až 5 l kokosového mlieka.

Detailné informácie

Podrobný popis

Renuka kokosové mlieko v prášku je vyrobené z čerstvého kokosového jadra bez pridaných farbív, príchutí a konzervantov.

Kokosové mlieko je ideálne pre pokrmy Ázie (kari, thajské polievky atď.), tiež pre výrobu zmrzliny a krémov, prísad do jogurtov, piňakolády, sladkostí a pečiva.

Mlieko neobsahuje žiadne hydrogenované tuky. Až 82% skutočného kokosového extraktu! Lisuje sa z drene zrelého kokosového orecha.

Konzumácia kokosového orecha môže pomôcť:

  • pri odvápnení kostí (úbytok vápnika)
  • pri osteoporóze (demineralizácia a úbytok kostnej hmoty)
  • pri bolestiach pohybového systému spôsobeného preťažovaním alebo zvýšeným svalovým napätím - hlavne pri bolestiach chrbta
  • pri lámavých vlasoch a nechtoch
  • podporuje tvorbu zdravej zubnej skloviny
  • pomáha pri astme a bronchitíde
  • pri obličkových kameňoch
  • upokojuje žalúdok

Použitie na sladko, či na slano.

Kokosový orech: Kokosová palma dokáže odolávať nepriazni vonkajších vplyvov tak, ako žiaden iný strom. Ohýba sa pod silou tropických cyklónov, ale jej korene sa len tak nevyvrátia - a keď je po búrke, vzpriamene sa týči k nebesiam, akoby sa nič nestalo.
Aj keď je to neuveriteľné, kokosové orechy sa môžu plaviť po vlnách oceánu tisíce kilometrov bez toho, aby stratili schopnosť vyklíčiť.
Na pestovanie kokosových orechov je potrebné zhruba 3000 hodín tropického slnka aby zodpovedali požadovanej kvalite.
Zloženie drene kokosového orecha sa mení so stupňom jej zrelosti. Dozrievaním dreň tvrdne, stráca vodu a výživné látky sa viac koncentrujú. V tejto fáze je bohatá na sacharidy, proteíny a minerálne soli - hlavne horčík, vápnik a fosfor.

Dietetické a terapeutické využitie je dané obsahom minerálov, hlavne spomínaného horčíka, ktorého sa v zrelej dreni nachádza 32 mg/100 g. Kokosový orech obsahuje viac horčíka než potraviny živočíšneho pôvodu predovšetkým mäso, mlieko a vajcia. V tele sa väčšina horčíka nachádza v kostiach (60%) a v svaloch (26%). Tento minerál prispieva k pevnosti kostí a zdraviu chrupaviek v kĺboch. Jeho nedostatok spôsobuje kŕče a zvýšenú dráždivosť nervovej sústavy. Okrem horčíka, kokosový orech obsahuje iné minerály dôležité pre svalovú sústavu a kosti, napríklad fosfor (priaznivo ovplyvňuje kvalitu kostí a zubov), vápnik (nenahraditeľný pre funkciu buniek, svalové sťahy, prenos nervových impulzov a zrážanie krvi), významné množstvo železa (pre život nepostrádateľný prvok) a kremík ( potrebný na stavbu kostí, nechtov, kože a vlasov, tiež chráni pred alergiami). Okrem toho obsahuje 'béčka'.

Ideálne pre raňajkové musli. Kokosové mlieko je rýchlym zdrojom energie bez cholesterolu.

Výborné pre športovcov.

Odporúčané dávkovanie kokosového sušeného mlieka: prášok zmiešajte vždy s teplou vodou v pomere: 50 g prášku a 190 ml vody.

Zloženie: extrakt z kokosového jadra (82%), maltodextrín (polysacharid získaný z obilia, výhodný zdroj energie), Sodium Caseinate (prírodné zahusťovadlo, prášková mliečna zložka vyrobená z čerstvého mlieka).

Balenie: 1 kg

Krajina pôvodu: Srí Lanka