Kokosový krém 500 g

Kód: 2799
Značka: ViVio
5,40 € / ks
Skladom

Kokosy a výrobky z nich sú u nás čoraz populárnejšie. Nečudo, veď sú nielen chutné, ale aj plné cenných ingrediencií pre zdravie. Už nás neprekvapuje prítomnosť kokosového oleja či kokosových vločiek v našej kuchyni a je načase, aby v nej zaujala miesto kokosový krém. Tento produkt je oveľa viac ako len chutný doplnok k sendvičom. Zavedenie krémovej kokosovej dužiny do vyváženej stravy, v kombinácii s pravidelnou fyzickou aktivitou, môže prispieť k zlepšeniu našej pohody. Okrem toho konzumácia kokosového krému v správnom množstve, môže zvýšiť účinnosť používaných metód chudnutia. A čo ešte stojí za to vedieť o tomto výnimočnom produkte? Odpoveď na túto otázku nájdete ďalej v texte.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kokosový krém 500 g

Čím sa vyznačuje kokosový krém a z akých ingrediencií je vyrobený?
Kokosový krém Vivio sa vyznačuje jedinečnou chuťou a najvyššou kvalitou. Bol vyrobený zo 100% čerstvej kokosovej dužiny, vďaka čomu neobsahuje žiadne škodlivé tuky ani zvýrazňovače chuti.
Kokosový krém, rovnako ako dužina, z ktorej pochádza, je výborným zdrojom cenných ingrediencií pre zdravie. Vo výraznej prevahe obsahuje prospešné tuky, nasledujú cukry a bielkoviny. Významné sú aj vitamíny a minerály obsiahnuté v zložení tejto rastliny. Na tomto mieste si osobitnú pozornosť zaslúži draslík, vápnik, železo a vitamín C. Napriek tomu najväčší záujem medzi dietológmi a odborníkmi na zdravú výživu vzbudzujú mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom, ktoré majú vysoký liečebný potenciál.

Vďaka jednoduchému zloženiu je zavedenie kokosového krému do vyváženej stravy v kombinácii s pravidelnou fyzickou aktivitou schopné zlepšiť naše zdravie a každodennú pohodu. V posledných rokoch sa veľká pozornosť venuje výskumu zdravotných vlastností plodov kokosovníka. Niektoré z nich ukazujú, že vďaka bohatému obsahu draslíka môže pravidelná konzumácia kokosových orechov (aj vo forme smotany) prispieť k zníženiu hladiny zlého cholesterolu v krvi, ako aj k udržaniu normálnej hladiny krvného tlaku. Vďaka tomu je možné v budúcnosti znížiť riziko rozvoja aterosklerózy a iných ochorení kardiovaskulárneho systému. Napriek tomu vedci varujú, že získanie pozitívneho účinku živín obsiahnutých v kokosových orechoch na ľudský organizmus je možné len pri súčasnom dodržiavaní zásad zdravého životného štýlu.

Je zaujímavé, že kokosový krém môže prispieť k udržaniu správneho zdravia ústnej dutiny. Vedci z írskej univerzity Westmeath tvrdia, že olej prirodzene získaný z kokosovej dužiny pozitívne reaguje s enzýmami obsiahnutými v ľudských slinách, a tým zabraňuje priľnutiu a usadzovaniu baktérií, ktoré sú zodpovedné najmä za vznik zubného kazu u detí. Najnovšie správy v oblasti fytoterapie ukazujú, že kokosový olej je zodpovedný za boj proti plesniam Candida Albicans. Preto je možné obmedziť rozvoj bolestivých áft v ústach.

Stojí za to vedieť, že v posledných rokoch sa veľa hovorí o antibiotických vlastnostiach kokosovej dužiny. Niektoré vedecké štúdie ukázali, že látky obsiahnuté v zložení kokosového krému môžu byť zodpovedné za boj so zlatým stafylokokom a dokonca aj s herpes a chrípkovými vírusmi. Napriek tomu si potvrdenie vyššie uvedených záverov nepochybne vyžaduje ďalší vedecký výskum. Mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom obsiahnuté v zložení plodov kokosovej palmy sa dlhé roky považujú za cenný prvok diétnej terapie neurodegeneratívnych porúch. Mimoriadny význam sa im pripisuje v kontexte liečby Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby.

Kokosový krém, rovnako ako olej, môže byť aj výborným doplnkom domácej kozmetiky. Zložky v ňom obsiahnuté sú zodpovedné za hĺbkovú hydratáciu a výživu pokožky a vlasov.

Kokosový krém a diéta na chudnutie
Kokosový krém môže byť cenným prvkom jedálnička ľudí, ktorí bojujú s nadmernou telesnou hmotnosťou. Túto tézu potvrdzuje aj výskum uskutočnený brazílskymi vedcami. Na základe analýzy výsledkov experimentu sa dospelo k záveru, že kokosové orechy (ako aj produkty z nich odvodené) môžu podporiť proces znižovania nadváhy, najmä v prípade abdominálnej obezity. To všetko majú na svedomí mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom, ktoré sa neukladajú v tukovom tkanive. Kokosový krém aj olej získaný z plodov kokosovej palmy sú navyše výborným zdrojom vlákniny, ktorá nám dokáže zabezpečiť pocit sýtosti a navyše prispieva k udržaniu správnej peristaltiky čriev aj pri chudnutí. Treba však pripomenúť, že dosiahnutie predpokladaných účinkov je možné len spojením konzumácie kokosovej smotany s odporúčaniami zdravej výživy a aktívneho životného štýlu. Aby bolo možné určiť vhodné menu pre individuálne požiadavky tela, stojí za to využiť rady kvalifikovaného dietológa.

 Použitie kokosovej smotany pri každodennom varení:
Vďaka jedinečnej chuti a ingredienciám hodnotným pre zdravie má kokosová smotana široké využitie v našej kuchyni:

1. stojí za to pridať ho do ranného prosa, vločiek či pohanky s čerstvým ovocím;
2. kokosový krém sa dá ľahko pridať do domácich smoothies;
3. tento produkt dokonale zdôrazní chuť orientálnych jedál - napríklad kuracie mäso so zeleninou a ryžou;
4. kokosový krém je skvelým doplnkom k domácej zmrzline a celozrnným koláčikom a palacinkám;
5. tento produkt je možné pridať do šalátových dresingov.