Kurkuma mletá BIO 100 g

Kód: 2428
Značka: ViVio
2,90 € –17 %
800x600 (1)
2,90 € –17 % 2,40 € / ks
Skladom

Kurkuma mletá BIO 100 g 

Kurkuma, známa tiež indický šafran, je jedným z najcennejších korení na svete. Obsahuje látky (kurkuminoidy), ktoré majú silný protizápalový a antioxidačný účinok. Preto sa mu niekedy hovorí aj prírodné antibiotikum.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kurkuma mletá BIO 100 g 

  • Organická mletá kurkuma - prečo to stojí za to?
    Potom si môžeme byť istí, že pochádza z regiónov s najvyšším štandardom čistoty vzduchu, ďaleko od priemyselných centier, bez pridania pesticídov a iných škodlivých látok.

Kurkuma obohacuje farbu a chuť jedál a navyše má mnoho prospešných vlastností pre naše telo. Vyzerá ako koreň zázvoru, ale má intenzívnejšiu, žltohnedú farbu. Dužina je oranžová. Pikantná s nádychom korenia. Najčastejšie sa používa v práškovej forme. Kurkuma je varená a dusená, čo vám umožní získať z nej ešte hodnotnejšie ingrediencie. Koreň sa potom suší a melie. Bio mletá kurkuma pochádza z ekologického poľnohospodárstva. 

Použitie kurkumy:
Bio kurkuma je k dispozícii v práškovej forme. Jedná sa o 100% mletý koreň, ktorý sa veľmi ľahko používa v kuchyni. Môžete ho pridať nielen do polievok a mäsových jedál, ale aj do nápojov: koktaily, džúsy alebo čaje. Chladné večery vám spríjemní zahrievanie „zlatého mlieka“. Stačí uvariť lyžičku kurkumy v mlieku s prídavkom medu a škorice a vychutnať si túto originálnu chuť. Aby ste získali ešte prospešnejšie vlastnosti, stojí za to konzumovať kurkumu s prídavkom piperínu. Prečo je kurkuma a korenie dobrou kombináciou? Toto duo zvyšuje absorpciu cenného kurkumínu. Nezabudnite však toto korenie konzumovať v rozumnom množstve. Odporúčaná dávka je ¼ čajovej lyžičky denne.

  • Vonkajšie použitie kurkumy:
    Mletá organická kurkuma bude dobre fungovať nielen ako korenie. Úspešne sa dá použiť aj externe. Dámy to určite ocenia. Ako sa dá použiť na vlasy? Pasta pripravená z kurkumy s prídavkom olivového oleja môže pozitívne ovplyvniť celkový stav pokožky hlavy a vlasov. Takáto zmes navyše podporí liečbu proti lupinám, vyživí oslabené vlasy, náchylné na vypadávanie. Kurkuma tiež pomôže odstrániť zafarbenie zubov. Prečo kurkuma vybieli zuby, keď je žltá? Toto korenie je abrazívne a to je tajomstvo bielenia. Mletý koreň je možné pridať do zubnej pasty alebo použiť ako roztok na opláchnutie. Majte však na pamäti, že kurkuma je dosť drsná a môže spôsobiť podráždenie, preto by ju nemali používať ľudia trpiaci zápalom ústnej dutiny.
  • Kurkuma a chudnutie:
    Ľudia, ktorí držia diétu a ktorým záleží na ich línii, ocenia prospešné vlastnosti kurkumy. Môže byť použitý ako pomocný prostriedok na zlepšenie tráviacich procesov. Uľahčí vylučovanie plynov a odstraňovanie škodlivých látok z tela. Pravidelná konzumácia môže prispieť k zlepšeniu celkového stavu tela. Pretože proces odstraňovania telesného tuku vyžaduje adekvátnu hydratáciu, stojí za to pridať kurkumu do vody s citrónom a zázvorom. 

Balenie: 100 g