Trstinové sladidlo BIO 500 g - Panela

Kód: 2482
Značka: Wolfberry
3,60 € / ks
Skladom

Trstinová Panela BIO 500 g

Panela BIO 500 g je sladidlo vyrobené zo surovej šťavy vylisovanej z čerstvo zozbieraných stebiel cukrovej trstiny tej najvyššej kvality. Panela je známa aj ako Rapadura a na rozdiel od trstinového cukru si zachováva všetky živiny obsiahnuté v cukrovej trstine.

Detailné informácie

Podrobný popis

Panela trstinové sladidlo BIO 500 g

Sladidlo panela BIO 500 g je vysušená šťava z cukrovej trstiny, ktorá si zachováva všetky živiny, ktoré sa v cukrovej trstine nachádzajú. Spracováva sa tak, že sa najprv z rastlín šetrne vytlačí šťava, ktorá sa následne vysuší a po tej sa vzniknuté kryštáliky ľahko rozdrví. Na rozdiel od trstinového cukru, z ktorého sa odstraňuje melasa ako vedľajší produkt s množstvom nutrične hodnotných látok, si panela zachováva všetky benefity.

Hoci sa panela trochu podobá trstinovému cukru, chutí skôr ako melasa. Patrí k najprirodzenejším cukrom, pretože pri jej výrobe nedochádza k bieleniu, rafinácii ani k oddeľovaniu melasy. 100 g panely obsahuje okrem iných rozdielov aj o 73 mg viac vápnika, takmer o 12 mg viac železa a o polovicu viac draslíka.

Panela vám poslúži ako univerzálne sladidlo do rôznych nápojov, detskej výživy, džemov, kaší, pri pečení dezertov, ale aj pri príprave slaných pokrmov. Je to vynikajúci zdroj energie pre športovcov a pri vyčerpaní a strese. Rapadura (panela) rozpustená v studenej vode s ľadom a citrónom je vynikajúci, osviežujúci a výživný nápoj na leto. Pokiaľ ju pridáte v zime do obľúbeného pitia, tak vás rozohreje rovnako ako med.

 

Nutričné ​​hodnoty v 100g - Energia: 1379 kJ / 326 kcal; Tuky: 0 g - z toho nasýtené 0 g; Sacharidy: 86.2 g - z toho cukry 86.2 g; Bielkoviny: 0.65 g; Vláknina: 0 g;   Soľ: 0 g; Vápnik: 80 mg; Železo: 12 mg; Fosfor: 60 mg; Draslík: 12 mg; Horčík: 80 mg

Krajina pôvodu: Kolumbia

Balenie: 500 g 
BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002