Maca prášok BIO 250 g

Kód: 1403
7,50 € / ks
Skladom

Maca prášok Wolfberry BIO 250 g novo v papierovej dóze je vyrobený z liečivé byliny, ktorá sa radí k superpotravinám.

Podporuje vitalitu, plodnosť a sexualitu. Produkt je v BIO kvalite.

Detailné informácie

Podrobný popis

Maca prášok BIO 250 g

Maca (Lepidium meyenii) je rastlina, ktorá pochádza z peruánskych Ánd a rastie v nadmorskej výške od 3500 m. Vyhovuje jej skalnatá, pre väčšinu ostatných rastlín nehostinná pôda v extrémnych vysokohorských klimatických podmienkach. Bolo zistené, že maca pestovaná v inom prostredí má iné zloženie živín a hypokotylom, než tá rastúce v peruánskych Andách.

Maca je vďaka svojim vlastnostiam označovaná ako peruánsky ženšen, alebo peruánska viagra. Táto superpotravina obsahuje širokú škálu vitamínov a minerálov. Má sladkastú, mierne korenistú chuť.

Konzumujú sa korene veľkosti reďkovky, ktoré sú po tisíce rokov cenené domorodci nielen ako potravina, ale predovšetkým ako liečivá rastlina. Podľa nich maca pôsobí ako afrodiziakum ako u mužov, tak u žien, posilňuje imunitný systém, zvyšuje energiu, zmierňuje fyzickú a duševnú únavu, pomáha znižovať problémy spojené so starnutím, bojuje proti osteoporóze a anémii a zlepšuje plodnosť.

Slová peruánskych domorodcov mimochodom potvrdila aj Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia, podľa ktorej je maca dobrým zdrojom fytoestrogénu, podporuje fyzické a duševné zdravie, vytrvalosť, vitalitu, plodnosť, sexualitu a hormonálny systém pri menopauze.

Nutričné ​​hodnoty na 100g: Energia:
1263 kJ / 300 kcal; Tuky: 1.3 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 0.4 g; Sacharidy: 75.9 g - z toho cukry 23.9 g; Vláknina: 6.7 g; Bielkoviny: 12.0 g; Soľ: 0.1 g; Alergény: Bez alergénov

Minerály v 100 g:
Vápnik: 250 mg; Železo: 15 mg; Draslík: 2005 mg; Sodík: 19 mg

dávkovanie
1 - 2 čajové lyžičky denne

Krajina pôvodu
Peru

BIO výrobok pod kontrolou: CZ-BIO-002

obsah
250 g