Marseille mydlo levanduľové 300 g

Kód: 1448
Novinka
5,40 € / ks
Skladom

Mydlo Marseille - savon de Marseille, je známe už stovky rokov. Vyrábajú sa na južnom pobreží Francúzska. Najväčšiu popularitu si získal za čias Ľudovíta XIV. Práve on nariadil pomenovať ich podľa názvu mesta, v ktorom sa vyrába.

Detailné informácie

Podrobný popis

Marseille mydlo levanduľové 300 g

Atelier La Chatelard vyrába mydlo viac ako 200 rokov. Mydlá Marseille sa vyrábajú remeselnou metódou. Štúdio sa nachádza v Provensálsku a vyrába prírodné mydlá najvyššej kvality. Mydlo Marseille obsahuje 72% rastlinných olejov (99% prírodných). Mydlá sú 100% biologicky odbúrateľné a nie sú testované na zvieratách. Základom mydiel sú iba rastlinné oleje, ako napríklad: palmový olej, olivový olej, arganový olej, sladký mandľový olej. Niektoré z nich sú navyše posilnené šťavou z aloe, arganového oleja, bambuckého masla a kráľovskej želé.

Mydlá Marseille majú extrémne jemnú formuláciu a neutrálne pH pokožky. Vďaka tomu nevysušujú pokožku, ale hlboko ju vyživujú a nechávajú ju hydratovanú. Jedná sa o jemne vonné kocky, ktoré vytvárajú zamatovú a mäkkú penu, ktorá vás jemne obalí obľúbenou vôňou. 

Vlastnosti mydla Marseille:

  • neobsahuje živočíšne tuky, parabény, antioxidanty, glykoly, PEG ani ropné suroviny
  • sú zafarbené pigmentmi
     

Aróma: kvetinová, levanduľa

Levanduľa je známa predovšetkým aromaterapiou -  upokojuje a uvoľňuje. Má antibakteriálne, protiplesňové a sedatívne účinky. Zdá sa, že použitie levandule v kúpeli výrazne znižuje úroveň hnevu a frustrácie. Levanduľa môže mať omladzujúce a vyhladzujúce vlastnosti

Hmotnosť: 300g

Forma: kocka

Dátum exspirácie: 12 mesiacov od dátumu otvorenia balenia