Jančov čaj obličkový 20 sáčkov

Kód: 1350
3,42 € / ks
Skladom

Jančov čaj obličkový - bylinný čaj priaznivo ovplyvňuje funkciu obličiek a močového mechúra. Je antiseptický, protizápalový. Obsahuje až 50% zlatobyľu. Táto rastlina je totiž pre svoje pozitívne účinky na močovú sústavu veľmi známou súčasťou rôznych druhov prípravkov.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Jančov čaj obličkový 20 sáčkov

Obličkový čaj je antiseptický, protizápalový. Obsahuje až 50% zlatobyľu. Táto rastlina je totiž pre svoje pozitívne účinky na močovú sústavu veľmi známou súčasťou rôznych druhov prípravkov. Zlatobyľ je vhodná aj pre svoje upokojujúce účinky, napríklad aj pri miernych problémoch psychického charakteru (nervozita, stres). Hlavne má protizápalové vlastnosti, takže sa dá použiť aj v rámci prevencie proti zápalom v ústnej dutine, ale tiež aj navonok pri niektorých kožných zápaloch.

Najdôležitejším účinkom sú ale výrazné močopudné vlastnosti rastliny a to vďaka obsahu flavonoidov ( rutín, kvercetín, kvercitín a kempferol) a saponínov. Dôležité je, že rastlina sa môže používať vnútorne aj navonok, má teda veľmi univerzálne a flexibilné využitie v rámci ľudového liečiteľstva. Využíva sa aj v rámci tráviacej sústavy, napríklad ako čaj pri diétach alebo počas redukčných programoch pomáha metabolizmu a činnosti čriev.

Jančov čaj priaznivo účinkuje najmä pri chorobách obličiek a močových ciest. Pôsobí na regeneráciu epitelu močových ciest.

Použitie: Nálevové vrecúško 2x denne. Nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie: Celík zlatobyľ kvet s vňaťou 50%, Praslička roľná vňať 17%, Horčiak (Stavikrv) vtáčí vňať 17%, Horčiak (Stavikrv) štiavolistý vňať 16%.