Ghí - prepustené maslo 400 ml

Kód: 2362
Značka: Wolfberry
7,80 € / ks
Skladom

Ghí - prepustené maslo 400 ml 

Ghí je maslový tuk vyrobený podľa starodávneho ajurvédskeho recepru prepustením 100% masla.

Bez laktózy a kazeínu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ghí - prepustené maslo 400 ml 

Ghí je čistý tuk, ktorý sa pripravuje veľmi pomalým prepustením masla. Pri tejto procedúre sa z masla odparuje voda, ale aj vznikajúca pena, v ktorej sú mliečne bielkoviny, cukry a ďalšie látky, ktoré bežne maslo obsahuje. Výsledným produktom je naozaj čistý tuk so žltou farbou a lahodnou maslovou vôňou a chuťou s mierne nasladlým, orechovým podtónom.

Vďaka spracovaniu masla je Ghí bez laktózy a kazeínu. Vďaka tomu si ho po porade s lekárom môžu dopriať aj ľudia, ktorý majú alergiu na niektorú z mliečnych zložiek.

Ďalšou úžasnou vlasnosťou  Ghí je to, že v dobre uzavrenej nádobe vydrží na chladnom a tmavom mieste aj niekoľko mesiacov.

Má vysoký dymový bod/ bod zápalnosti - až okolo 240°C (čo znamená, že sa neprepaľuje a Vy ho môžete použiť aj na vyprážanie).

 

Nutričné hodnoty na 100 g: Energia: 3693 kJ/882 kcal; Tuky: 99 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 65 g; Sacharidy: 0 g – z toho cukry 0 g, Vláknina: 0 g, Bielkoviny: 0 g; ; Soľ: 0 g;

Minimálna trvanlivosť: V uzavrenej nádobe na chladnom a tmavom mieste minimálne 12 mesiacov. Pri teplote do 20°C môžete ghí skladovať aj mimo chladničku.

Krajina pôvodu suroviny: Poľsko

Vyrobené v: Česká republika

Balenie: 400 ml