Kokosový olej MCT BIO 500 ml

Kód: 2416
Tip
Značka: Wolfberry
15 € / ks
Skladom

Kokosový olej MCT BIO 500 ml

MCT olej patrí medzi novodobé doplnky stravy.

MCT sú triglyceridy stredného reťazca mastných kyselín C8 kaprylovej a mastných kyselín s kaprinový kyselinou C10 z kokosového oleja.

Rýchla vstrebateľnosť MCT oleja napomáha získať organizmu okamžitú energiu bez požitia rýchlych sacharidov. Pre túto výbornú vlastnosť sa MCT olej dostal do podvedomia nielen športovcom, ale všetkým aktívnym ľuďom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kokosový olej MCT BIO 500 ml 

MCT olej je čistý olej so stredne dlhými reťazcami mastných kyselín. Tie môžu mať veľmi pozitívne účinky na ľudské telo.

  • Výskumné štúdie preukázali priaznivý vplyv kyseliny kaprylovej pri liečbe kvasinkových infekcii (kandidóz), vyvolaných kvasinkou candida albicans. ( Pri kvasinkovej infekcii sa doporučuje dávky kyseliny kaprylovej zyšovať postupne, aby nedošlo k preťaženiu pečene, ktorá odstraňuje odumreté mikroorganizmy. Činnosť pečene môžeme vtedy podporiť napríklad s ostropestrecom mariánskym.)
  • Kyselina kaprylová účinne pomáha v boji proti plesniam a podieľa sa na udržaní optimálnej hodnoty pH v organizme.
  • Kyselina kaprylová posilňuje obranyschopnosť a zlepšuje trávenie, čo má pozitívny vplyv na celkovú hladinu energie v ľudskom tele.
  • Kyselina kaprylová svoje využitie taktiež nachádza aj pri liečbe niektorých bakteriálnych infekcii. Vďaka opmerne krátkemu reťazcu veľmi ľahko prechádza membránami tukových buniek a je preto účinná proti baktériam s lipidovým filtrom, napr. Staphylococcus aureus a rôznym druhom baktérie Staphilococcus.

 

MCT olej je namiesto od kokosového oleja úplne bez kokosovej príchute. Vďaka tomu má veľmi flexibilné využitie v kuchyni.  Často sa používa do kávy, koktejlov, smoothie nápojov, čajov, polievok, omáčok a do šalátov. Môže sa tiež používať ako bežný kuchynský olej pri varení. Je vhodný pri stravovaní Paleo, Atkins, SCD, Keto a Low Carb.

BIO Kokosový MCT olej je obľúbený hlavne u športovcov, ktorí sa usilujú o zvýšenie hladiny energie a zlepšenie vytrvalosti počas intenzívneho cvičenia.

 

Dávkovanie: 1x polievková lyžica denne. V priebehu jedného týždňa zvyšujte dávkovanie na 2 lyžice za deň.

Zloženie: 100% extrakt z panenského kokosového oleja BIO z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Je bez prísad, konzervantov a farbív. Nasýtené tuky sú v prípade MCT zložené 29-45% z kyseliny kaprylovej s C8 a 55-70% z kyseliny kaprinové s C10

Krajina pôvodu: Srí Lanka

Obsah: 500 ml

Upozornenie: Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Nenahrádza pestrú stravu ani zdravý životný štýl. Nie je vhodný na vysmážanie.