Štajerský tekvicový olej 250 ml

Kód: 1125
9,60 € / ks
Skladom

Asi pred 100 rokmi začali sedliaci v južnom Štajersku pestovať tekvicové jadierka bez šupiek a takto sa začala produkcia jedinečného oleja. Štajerský tekvicový olej sa vyrába výlučne z dozretých tmavozelených tekvicových jadier sušených na slnku dopestovaných v rakúskom Štajersku a nikde inde na svete. Kvalite prispieva aj výnimočná pôda, zvláštny biotop, špeciálna sorta a predovšetkým tradičná ručná výroba.

Detailné informácie

Podrobný popis

Štajerský tekvicový olej 250 ml

Tento olej je vyrobený tradičnou technológiou pri ktorej nedochádza k znižovaniu obsahu a účinnosti prírodných látok prospešných pre ľudský organizmus, ktoré tento olej obsahuje. Výsledkom je tmavozelený až hnedý olej jedinečnej vône a zvláštnej orechovej chuti. Pre svoje vlastnosti a spôsob výroby spĺňa najvyššie nároky pre zdravú výživu.

Je mimoriadne vhodný na prípravu všetkých druhov šalátov a dressingov pre studenú kuchyňu. Olej obsahuje veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín, ktoré znižujú cholesterol v krvi a tým:

  • znižujú riziko infarktu a srdcovo- cievnych ochorení
  • spomaľuje kôrnatenie pokožky
  • a blahodarné pôsobí proti zápalom kože

Tekvicový olej obsahuje taktiež zinok, ktorý pomáha pri problémoch s prostatou a bolestivom močení.

Štajerský olej obsahuje množstvo antioxidantov (alfa, gama tokoferol), ktoré vychytávajú v krvnom riečišti voľné radikály, ktoré poškodzujú cievne steny, čím urýchľujú proces starnutia. Štajerský tekvicový olej by nemal chýbať v žiadnom jedálnom lístku. Všetky látky dôležité pre zdravie (stopové prvky, vitamíny a minerály) sú v prírodnej forme obsiahnuté v tekvicových semenách (draslík, fosfor, horčík, vápnik, železo, meď, mangán, selén, zinok), rovnako ako ďalšie dôležité vitamíny (E, B1, B2, B6, C, A , D)

100% olej lisovaný za studena zo semien, bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.

Skladovanie: skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.

Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.

Dávkovanie: vnútorne - ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovou lyžičku, studená kuchyňa- podľa chuti a množstva jedla, vonkajšie použitie - podľa potreby.

Obsah: 250 ml