Goji kustovnica čínska 500 g

Kód: 1880
Značka: ViVio
8,70 € –9 %
goji berries
8,70 € –9 % 7,90 € / ks
Skladom

Goji povzbudzuje tvorbu červených a bielych krviniek, ochraňuje pečeňové bunky proti niektorým chemickým látkam, blahodarne pôsobí na činnosť čriev. Zlepšuje metabolizmus tukov, posilňuje imunitný systém, dokonca ľudský organizmus chráni pred cukrovkou a kardiovaskulárnymi chorobami.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kustovnica čínska - goji 500 g

Sušené plody kustovnice čínskej - goji - bez pridaných konzervačných látok. Goji pochádza z čínskej oblasti Ningxia, ktorá je známa najkvalitnejšími plodmi goji na svete.

Kvalitné plody goji by mali byť veľmi suché. Suché pevné plody sú známkou čerstvosti. Kustovnica nasáva na vzduchu vlhkosť, takže ak vám chutí viac mäkké goji, môžete nechať obmedzené množstvo goji jeden deň v miske na stole - natiahnu vlhkosť samé. Nekupujte mäkké kustovnice, platíte za vodu v nich, nie za plody.

Hoci sú v našej kuchyni známe pomerne nedávno, v čínskej medicíne sa plody goji používajú už vyše 2000 rokov. Pre bohatý obsah živín v nich obsiahnutých sú tieto plody zaradené medzi „superpotraviny“. Predpokladá sa, že pravidelná konzumácia plodov goji v kombinácii s vyváženou stravou a pravidelnou fyzickou aktivitou je schopná prispieť k zníženiu rizika rakoviny v budúcnosti. Tieto plody navyše dokážu podporovať proces chudnutia, a preto ich ocenia najmä ľudia, ktorým záleží na štíhlej línii. A čo ešte stojí za to vedieť o goji?

Tieto plody už tisícročia zaujímajú mimoriadne dôležité miesto v tradičnej čínskej medicíne, kde sa im hovorí „bobule dlhovekosti“. Čína je dlhé roky považovaná za najväčšieho producenta plodov goji. Tieto plody dosahujú dĺžku 1-2 centimetre. Vyznačujú sa tmavooranžovou alebo červenou farbou a eliptickým tvarom. Plody goji sa zvyčajne zbierajú v lete a/alebo na jeseň. Plody vlčieho bôbu sa najčastejšie konzumujú v sušenej forme. Dostupné sú však aj vo forme šťavy, čaju, prášku či tabliet. Podľa zistení by sme denne nemali skonzumovať viac ako 5-12 gramov týchto plodov.

V tradičnej čínskej medicíne sa plody goji používajú na liečbu mnohých chorôb. Okrem iného abnormality v dýchacom a kardiovaskulárnom systéme, ako aj pri liečbe porúch zraku. Stojí za to vedieť, že tieto plody vďaka vysokému obsahu antioxidantov a nenasýtených mastných kyselín prispievajú k zníženiu rizika rakoviny. Omega-3 mastné kyseliny v nich obsiahnuté naopak vplývajú na posilnenie našej imunity, ako aj na správne fungovanie nervovej sústavy. Okrem toho sú plody goji vynikajúcim zdrojom karotenoidov a luteínu, ktoré sú nevyhnutné pre dobrý zrak. Vedecké výskumy ukazujú, že pravidelná konzumácia týchto plodov v kombinácii so zdravou stravou a pravidelnou fyzickou aktivitou znižuje koncentráciu triglyceridov v krvi, ako aj udržiavanie optimálnej hladiny cholesterolu. Okrem toho polysacharidové komplexy obsiahnuté v plodoch goji stimulujú imunitný systém a brzdia rast rakovinových buniek (najmä tých, ktoré sa nachádzajú v tráviacom systéme, pľúcach, reprodukčných orgánoch a prsníkoch). Napriek tomu tieto plody obsahujú mnoho ďalších zložiek, ktoré sú cenné pre naše zdravie. Napríklad vďaka obsahu beta-sisterolov dokážu goji znížiť zápaly a vďaka vysokej koncentrácii vitamínu C a antioxidantov prispievajú k zlepšeniu vzhľadu našej pokožky, vlasov a nechtov.

Goji bobule a chudnutie
Plody goji sa považujú za cennú podporu v procese chudnutia. To všetko má na svedomí vláknina a v nich obsiahnuté cenné živiny. Vďaka nim je možné zabezpečiť pocit sýtosti, ako aj regulovať rytmus pohybu čriev. Je však potrebné vedieť, že samotná konzumácia týchto plodov nám neprinesie veľkolepé účinky. Výrazné zlepšenie vzhľadu našej postavy a lepšiu pohodu môžeme dosiahnuť iba vyváženou (na zásadách zdravej výživy) stravou a pravidelným pohybom. Napriek tomu je potrebné pripomenúť, že plody goji, podobne ako ostatné produkty zo skupiny „superfoods“, sú cenným prvkom zdravej výživy a prispievajú k zlepšeniu fungovania nášho tela.

Tradičné použitie: Jednu hrsť rozdelíme do troch dávok, ktoré užívame behom dňa. Jedna hrsť je univerzálna dávka pre všetkých členov rodiny.

Zloženie: 100% Lycium chinense (kustovnica čínska)

Obsah: 500 g