Olej z Pestreca mariánskeho panenský 250 ml

Kód: 523
7,20 € / ks
Skladom

Za studena lisovaný olej zo semien pestreca mariánskeho - extra panenský. Dôležitou zložkou tohto oleja je komplex účinných látok pod názvom silymarín, ktorý má ochranný a liečivý vplyv na pečeňové bunky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Olej z Pestreca mariánskeho panenský 250 ml

Za studena lisovaný olej zo semien pestreca mariánskeho - extra panenský. Dôležitou zložkou tohto oleja je komplex účinných látok pod názvom silymarín, ktorý má ochranný a liečivý vplyv na pečeňové bunky.

Spôsob použitia: 1 čajová lyžička po jedle 2-3x za deň, alebo ako prídavok do šalátov alebo iných tepelne neupravovaných jedál počas 1 mesiaca. Túto kúru možno opakovať 2-3x za rok. Takmer bez chuti, nemusíte sa báť, že jedlo zmení chuť.

Pestrec mariánsky je veľmi pichľavá bodliakovitá rastlina vysoká 1 – 1,5 m podobná benediktu lekárskemu. Kvitne podľa oblastí od júla do septembra, obľubuje teplé podnebie.

Ak na sebe pozorujete fľaky na koži, znamená to, že vaša pečeň nefunguje presne tak ako má. Je to neklamný znak, že treba zmeniť minimálne stravovacie návyky a dopomôcť jej k regenerácii a optimálnemu fungovaniu.

Výťažok z plodov pestreca mariánskeho blahodárne pôsobí na pečeňové bunky, prečisťuje pečeň, chráni ju pred toxickými látkami vyvolávajúcimi zápal a iné problémy pečene.

Pôsobí aj ako silný antioxidant, je vhodný na celoročnú detoxikáciu organizmu. Neutralizuje voľné radikály, čo je najmä u oslabeného organizmu veľmi dôležité. Je adekvátny aj tam, kde k zaneseniu pečene došlo buď v dôsledku nesprávnej výživy, alebo nadmernej konzumácie potravín, teda u obéznych ľudí.

Okrem iných látok obsahuje Silymarín, ktorý zvyšuje odolnosť bunkovej membrány proti prenikaniu vírusových toxínov a hepato-toxických látok. Pestrec mariánsky nemá žiadne závažnejšie vedľajšie účinky a neobsahuje pre pečeň škodlivé látky, je veľmi bezpečnou voľbou pre jej liečbu a samozrejme aj prevenciu. Pre efektívnu účinnosť pestreca mariánskeho je ideálne užívať túto drogu ako ucelenú kúru. Pravidelne niekoľko týždňov alebo mesiacov.

Z plodov sa môže variť čaj alebo sa môžu pomleté konzumovať celé alebo sa z nich získavá vzácny olej. Dôležité je, aby boli plody popučené čím dochádza k vyluhovaniu účinných látok. Ostropestrec obsahuje silymarín, ktorý sa používa v alernatívnej medicíne ako prevencia pred zhrubnutím pečene a pri zdravotných problémoch vzniknutých následkom zápalu pečene. Súčasne sa používa ostropestrec mariánsky pri podpore žlčníka a depresiách

Choroby, pri ktorých bolo zaznamenané užívanie:

  • EBV
  • infekčná mononukleóza
  • žltačka
  • ochorenie pečene (cirhóza )
  • otravy
  • následky chemoterapie

Olej získaný zo semien pestreca mariánskeho vďaka svojmu unikátnemu zloženiu má výrazné preventívne vlastnosti a posobí ako podpora pri: ochorení pečene, žlčníka, poruche krvného obehu, nízkom krvnom tlaku, srdcového systému, pri migrénach a závratoch, posilnení organizmus, roznych druhoch alergii /žihľavku, sennú nádchu, astmatických záchvatoch, vredového ochorenia žalúdka a dvanastorníka a zvonka je vhodný na hemoroidy a kŕčové žily.