Ostropestrec drvený plod 900 g

Kód: 731
8,52 € / ks
Skladom

Liečivé účinky pestreca súvisia s látkami, ktoré nazývame bioflavonoidy. Ide o silibín, silydianin a silychristin – súhrnne silymarín. Práve táto látka zabraňuje prenikaniu toxických látok do pečene. Najvyššia koncentrácia silymarínu je v semenách, menšie množstvá nájdeme v listoch a v koreni.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ostropestrec drvený plod 900 g

Pestrec mariánsky, strieborný bodliak, kardus mariánsky, podstrel a volček. Toto všetko sú ľudové názvy pre ostropestrec mariánsky, ktorý už v minulosti zastával dôležité miesto v domácnostiach. Ľudia ho vždy konzumovali ako zeleninu (spolu s olejom a kuchynskou soľou), jeho koreň s medovinou využívali ako dávidlo. Už starí Rimania ho hojne používali pri ochoreniach pečene, žlčníka a sleziny.

Plody obsahujú: silymarín, aminokyseliny s obsahom síry, bielkoviny, horčiny, nenasýtené mastné kyseliny (kyselina linolová, olejová), vitamín E

Intenzívne výskumy pestreca mariánskeho, resp. jeho farmakologických vlastností, sa začali pred viac ako 30 rokmi. Za ten čas sa stal silymarín najlepšie preskúmaným a zdokumentovaným rastlinným liekom na akútne alebo chronické poškodenia pečene.

Ďalšie benefity silymarínu:

  • pomáha znižovať cholesterol
  • harmonizuje krvný tlak
  • je výborný antioxidant
  • pomáha pri cirhóze
  • pomáha pri žlčníkových kameňoch
  • pri ťažkostiach s trávením
  • vhodná pri dlhodobom užívaní liekov

Pri liečbe sa využívajú ostropestrecové semienka, ktoré ako jediné obsahujú silymarín vo vysokej koncentrácii, a to v šupke.

Pestrec mariánsky má priaznivý účinok na tráviaci systém. Tradične je využívaný najmä pri pocite plnosti, nadúvaní, plynatosti a pálení záhy.

Niektoré klinické štúdie na zvieratách tiež potvrdili, že silymarín chráni pred poškodením DNA a znižuje aktivitu látok, ktoré podporujú rast nádorov.

Najvyšší obsah účinných látok získame nadrvením týchto plodov na veľkosť zrniek piesku a priamou konzumáciou/žuvaním.

Odporúčaná dávka pre dospelého človeka je cca 7 g (1 zarovnaná PL), ktorá zodpovedá približne 120 mg silymarínu. Pri nadmernej intoxikácii možno dennú dávku znásobiť na 14 g denne. Odporúča sa, aby ste drvený plod užívali približne hodinu pred jedlom. Ostropestrec tak nebude zmiešaný s ďalšou potravou, a silymarín sa môže účinne vstrebať. Postupne čajovinu prehltnite a zapite dostatočným množstvom vody (nie minerálkou).

Zo všetkých voľne dostupných foriem pestreca voľte drvený plod, keďže má najvyššie množstvo silymarínu. Regenerácia pečene bude najintenzívnejšia.

Balenie: 900 g

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie