Ostropestrec mariánsky - plod celý 100 g

Kód: 1143
1,92 € / ks
Skladom

Ostropestrec je schopný udržiavať zdravie pečene, kontrolovať cholesterol a podporuje očistu pečene.

Detailné informácie

Podrobný popis

 Ostropestrec - drvený plod 100 g


Pestrec mariánsky je jednoročná alebo dvojročná bylina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Patrí do čeľade Asteraceae - astrovité. Pôvodom je zo suchých oblastí Stredomoria a juhovýchodnej Ázie. Kvitne koncom júna a jeho purpurovo červené kvety pripomínajú bodliak. Pre fytoterapeutickej účely sa zbierajú plody, ktoré sa z kvetov vyvíjajú na konci leta.

Pečeň, ako je známe, sú tzv. továrňou a filtrom krvi. Je to najväčší orgán tela, ktorý je schopný spracovať aj 2 l krvi za minútu. Ostropestrec mariánsky je skutočným gigantom v boji s pečeňovými problémami.

Ďalšie schopnosťou Ostropestreca mariánskeho je udržiavať normálne zdravie srdca a tráviace zdravie.

Dobré zažívanie je základným predpokladom preto, aby človek bol schopný zužitkovať všetko potrebné získané z potravy. Pestrec má vplyv na žlčník a jeho zdravie - žlčník má za úlohu skladovať a upravovať žlč (žlč je dôležitá pri trávení najmä tukov, medzi jednotlivými jedlami je ukladaná a zahusťovaná práve v žlčníku). Pestrec mariánsky je antioxidantom, teda látkou napomáhajúcou odbúravať kyslíkové radikály z tela. Ďalším tromfom ostopestreca je schopnosť podporovať prirodzenú obranu a odolnosť organizmu pred vonkajšími, ale i vnútornými vírusmi a baktériami. Ďalej je prospešný pri kontrole hladiny cukru v krvi. Tieto hodnoty udržiava a vyrovnáva do normálu.

Použitie: Semená dodávame celé, zachovajú si tak dlhšiu dobu čerstvosti, avšak je nutné ich pred prípravou čaju rozdrviť, aby došlo k účinnému vylúhovanie. Na prípravu čaju použijeme jednu lyžicu rozdrvených plodov, zalejeme vriacou vodou a necháme 15 min. lúhovať. Užívame 2-3 × denne. Je tiež možné 2 × denne rozhrýzť a prehltnúť 1 čajovú lyžičku.

Surovina na prípravu bylinkového čaju - nálevu

Výrobca: Salvia paradise s.r.o., CZ