Ostropestrec mariánsky - plod mletý najemno 300 g

Kód: 1146
4,92 € –49 %
ostrop plo
4,92 € –49 % 2,52 € / ks
Skladom

Ostropestrec je schopný udržiavať zdravie pečene, kontrolovať cholesterol a podporuje očistu pečene.

Detailné informácie

Podrobný popis

 Ostropestrec - mletý plod 300 g


Pestrec mariánsky je jednoročná alebo dvojročná bylina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Patrí do čeľade Asteraceae - astrovité. Pôvodom je zo suchých oblastí Stredomoria a juhovýchodnej Ázie. Kvitne koncom júna a jeho purpurovo červené kvety pripomínajú bodliak. Pre fytoterapeutickej účely sa zbierajú plody, ktoré sa z kvetov vyvíjajú na konci leta.

Pečeň, ako je známe, sú tzv. továrňou a filtrom krvi. Je to najväčší orgán tela, ktorý je schopný spracovať aj 2 l krvi za minútu. Ostropestrec mariánsky je skutočným gigantom v boji s pečeňovými problémami.

Ďalšie schopnosťou Ostropestreca mariánskeho je udržiavať normálne zdravie srdca a tráviace zdravie.

Dobré zažívanie je základným predpokladom preto, aby človek bol schopný zužitkovať všetko potrebné získané z potravy. Pestrec má vplyv na žlčník a jeho zdravie - žlčník má za úlohu skladovať a upravovať žlč (žlč je dôležitá pri trávení najmä tukov, medzi jednotlivými jedlami je ukladaná a zahusťovaná práve v žlčníku).
Pestrec mariánsky je antioxidantom, teda látkou napomáhajúcou odbúravať kyslíkové radikály z tela.
Ďalším tromfom ostopestreca je schopnosť podporovať prirodzenú obranu a odolnosť organizmu pred vonkajšími, ale i vnútornými vírusmi a baktériami. Ďalej je prospešný pri kontrole hladiny cukru v krvi. Tieto hodnoty udržiava a vyrovnáva do normálu.

Použitie: Na prípravu čaju použijeme jednu lyžicu rozdrvených plodov, zalejeme vriacou vodou a necháme 15 min. lúhovať. Užívame 2-3 × denne.

Je tiež možné 2 × denne rozhrýzť a prehltnúť 1 čajovú lyžičku. Užívať najlepšie o 15:00 alebo o 20:00 hodine.

 

Výrobca: Poľsko