Pestrec mariánsky drvený plod 200g

Kód: 2913
2,40 € / ks
Skladom

Zloženie: drvený plod pestreca mariánskeho (Silybum marianum) drvený. Účinná látka – sylimarín: 1,85 g na 100 g, v doporučenej dennej dávke (16 g) – 290 mg.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pestrec mariánsky drvený plod 200g

Pestrec mariánsky je jednoročná alebo dvojročná bylina dorastajúca do výšky až 1,5 m. Patrí do čeľade Asteraceae - astrovité. Pôvodom je zo suchých oblastí Stredomoria a juhovýchodnej Ázie. Kvitne koncom júna a jeho purpurovo červené kvety pripomínajú bodliak. Pre fytoterapeutické účely sa zbierajú plody, ktoré sa z kvetov vyvíjajú na konci leta.

Pečeň, ako je známe, je tzv. továrňou a filtrom krvi. Je to najväčší orgán tela, ktorý je schopný spracovať aj 2 l krvi za minútu. Ostropestrec mariánsky je skutočným gigantom v boji s pečeňovými problémami.

Ďalšou schopnosťou ostropestreca mariánskeho je udržiavať normálne zdravie srdca a tráviace zdravie.

Dobré trávenie je základným predpokladom preto, aby človek bol schopný zužitkovať všetko potrebné získané z potravy. Pestrec má vplyv na žlčník a jeho zdravie - žlčník má za úlohu skladovať a upravovať žlč (žlč je dôležitá pri trávení najmä tukov, medzi jednotlivými jedlami je ukladaná a zahusťovaná práve v žlčníku).

Pestrec mariánsky drvený plod 200g – Výživový doplnok
Drvený plod ostropestreca mariánskeho /bodliak/ zo slovenska.
Zloženie: plod pestreca mariánskeho (Silybum marianum) drvený 100%,

Účinná látka – sylimarín: 1,85g na 100g, v odporúčanej dennej dávke(16g) – 290mg .

Skladujte na suchom mieste, bez zásahu priameho slnečného žiarenia starostlivo uzavreté! Krajina pôvodu: Slovensko. Prípadný výskyt škvŕn na balení je spôsobený obsahom olejovitých látok, a neznižuje kvalitu výrobku! Výrobok môže obsahovať :
glutén, sóju arašidy a iné orechy, sezam!

Neobsahuje GMO zložky.

Použitie: konzumujte 2krát denne 1 polievkovú lyžicu (neskôr stačí čajová lyžička), dôkladne požujte a zapite dostatočným množstvom vody. Miešajte do jogurtu, alebo do iného nápoja, alebo jedla (po tepelnej úprave) a následne tiež zapíjajte s dostatočným množstvom vody.

Iné užívanie:

  • 2 x denne 40-60 minút pred jedlom (aby koncentrácia v žalúdku nebola zriedená potravou)
  • 2 x denne polievková lyžica priamo do úst a zapiť 3 dl vody
  • Najúčinnejšia dávka je tesne pred spaním
  • Na začiatku kúry je potrebné dávku zdvojnásobiť z dôvodu naštartovania metabolizmu, neskôr stačí čajová lyžička 2x denne
  • Pri závažnejších poškodeniach pečene je nevyhnutná dlhodobá aplikácia vyšších dávok
  • Užívať najlepšie o 15:00 alebo o 20:00 hodine


Balenie po otvorení dôkladne uzavrite, po otvorení skonzumujte do 1 mesiaca.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!
Výrobok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčacie ženy a osoby s vysokým krvným tlakom. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Zalievať vodou s teplotou nie vyššou ako 50°C.
Dátum minimálnej trvanlivosti je aj číslo výrobnej šarže.

Upozornenie: Pestrec Mariánsky drvený plod je výživový doplnok. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Balenie: 200 g.