Chilli kajenské korenie 100 g

Kód: 598
3,90 € / ks
Skladom

Chilli kajenské korenie (lat. Capsicum annuum) je stredne veľká paprička dorastajúce dĺžky 10 cm. Pochádza z dnešnej Francúzskej Guyany, kde pôvodne rástli v údolí rieky Cayen. Nejedná sa o iný druh korenia, ale skutočne o chilli papričku, ktorá zlým prekladom z angličtiny (Cayenne pepper) dostala názov kajenské korenie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Chilli kajenské korenie 100 g

Kajenské korenie patrí medzi mierne pálivé chilli, ktoré urobí zaujímavým každý pripravovaný pokrm. Vôňa kajenského korenia je silne papriková, štipľavá a plná. Chuť je príjemne pálivá, pomaly sa rozprestierajúca. Za paprikovou chuťou sa ukrýva náznak horkosti.

Chilli prispieva k udržaniu normálneho zdravia žalúdka, podporuje rast vlasov a pôsobí ako antioxidant. Má vplyv na metabolizmus tukov a sacharidov, zníženie príjmu kalórií, je vhodné při kontrole hmotnosti. Podporuje termogenézu - zvyšovanie produkcie tepla.

Použitie:

Kajenské korenie je stredne pálivé chilli, ktoré sa najčastejšie pridáva do omáčok (napr. guláša), do horúcich polievok, ale aj nápojov. Veľmi obľúbený je pri nakladaní utopencov, hermelínov a iných syrov, taktiež pri príprave mäsitých pokrmov.

Pálivosť: 45 000 SHU

Zloženie: 100% Chilli kajenské korenie.

Skladovanie: Skladujte starostlivo uzavreté.

  • vysoký obsah vitamínu C a tiež vitamínu A - betakaroténu
  • antibakteriálne účinky
  • patrí medzi antioxidanty
  • pravidelná konzumácia vraj napomáha upraviť spánkový režim

...a hlavne chutí :)