Čubrica červená 50 g

Kód: 683
1,80 € / ks
Skladom

Čubrica je tradičné balkánske korenie, lepšie povedané zmes korenia. Potláča nadúvanie a preto je vhodná na použitie ku strukovinám, obzvlášť chutí vo fazuľovej polievke. V balkánskych krajinách sa používa hojne do mletého mäsa, vaječných jedál, do šalátov, hustých zeleninových polievok...

Korenie vôňou pripomína ligurček.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čubrica červená 50 g

Toto korenie môže osviežiť aj slovenskú kuchyňu, dokonca aj také jedlo, ako sú zemiakové placky. Ozvláštni aj chlieb s maslom, keď si ňou krajec jemne posypeme. Môžeme si pripraviť zaujímavý zeleninový šalát, výbornú tvarohovú pomazánku, posypaním rôznych druhov syrov vystavíme náš jazyk novým chutiam.

Tip: Do bieleho jogurtu môžeme vmiešať trošku čubrice. Necháme v chlade chvíľu odležať. Medzitým si nakrájame paradajky a šalátovú uhorku. Zmiešame s pripraveným jogurtom. Výborný, jednoduchý, osviežujúci, zaujímavo chutiaci šalát, ktorý môže byť prílohou ale aj samostatným jedlom napríklad s tmavým pečivom.

Čubrica môže obohatiť aj chuť pizze alebo dusenej zeleniny. Môžeme ju použiť všade tam, kde by sme podľa zvyklosti pridali majoránku alebo saturejku.

Zloženie: Soľ, saturejka, majoránka, cesnak, pálivá paprika, paštrňák, cesnak, mrkva, kukurica, tymián, cibuľa, ligurček.