Ďatle celé bez kôstok 400 g

Kód: 740
2,40 € / ks
Skladom

Ďatle sú bohaté na vápnik, meď, chlór, železo, draslík ale obsahujú aj esenciálnu aminokyselinu tryptofán.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ďatle celé bez kôstok 400 g

Ďatle sú bohaté na vápnik, meď, chlór, železo, draslík ale obsahujú aj esenciálnu aminokyselinu tryptofan. Tryptofán sa v mozgu mení na nervový hormón serotonín, ktorý zaručuje dlhý a blahodárny spánok.

Tryptofán je jednou z ôsmich esenciálnych aminokyselín, ktorú si naše telo nedokáže vyprodukovať, no nevyhnutne musí byť získaná prostredníctvom stravy. Je známy predovšetkým ako prekurzor serotonínu a melatonínu. V potrave ho môžete nájsť hlavne v mäse, rybách či mliečnych výrobkoch a tiež v spomínaných ďatliach. Výhodou tryptofánu je, že výrazne pomáha zlepšiť náladu človeka a kvalitu spánku, čo je dôležité najmä u ľudí, ktorí sú vystavení zvýšenej fyzickej námahe. Podľa mnohých štúdií práve kvalitný spánok spomaľuje starnutie, preto je prijímanie tryptofánu v strave veľmi dôležité dôležité.

Sacharidy, ktoré ďatle obsahujú, dodávajú našim nervom a mozgu energiu a sviežosť. Ich konzumenti  sa cítia „duševne čulý“. Preto sú ďatle vhodné, nakrájané alebo celé, do raňajkových kaší ... namiesto cukru.

Vlastnosti:

  • podporujú koncentráciu
  • stimulujú spánok, pomáhajú pri zaspávaní
  • spoľahlivo zaženú hlad – druhov ovocia, ktoré zasýtia na dlho, je menej. Do tejto skupiny spolu s orechami patria aj ďatle
  • podporujú krvotvorbu a bunkový metabolizmus

Balenie: 400 g

Bez pridaného cukru, vhodné pre SCD diétu.