Goji kustovnica 500 g

Kód: 699
6,90 € / ks
Skladom

Goji povzbudzuje tvorbu červených a bielych krviniek, ochraňuje pečeňové bunky proti niektorým chemickým látkam, blahodarne pôsobí na činnosť čriev. Zlepšuje metabolizmus tukov, posilňuje imunitný systém, dokonca ľudský organizmus chráni pred cukrovkou a kardiovaskulárnymi chorobami.

Detailné informácie

Podrobný popis

Goji kustovnica 500 g

 Čo goji obsahuje?
Je to doslova vitamínová bomba! Obsahuje totiž osemnásť rôznych aminokyselín, vlákninu a dvadsaťjeden stopových prvkov ako vápnik, selén, železo, fosfor a ďalšie. Goji má dokonca najviac karotenoidov – čo je žlté až oranžové farbivo rozpustné v tukoch, zo všetkých známych rastlín na našej planéte. Goji obsahuje viac vitamínu C než pomaranče, a tiež má v sebe vitamíny B1, B2 a E. A to nie je všetko. Toto ovocie je bohaté aj na antioxidanty, ktoré neutralizujú voľné radikály, ktoré zapríčiňujú starnutie organizmu a napomáhajú vzniku rakovinových buniek. 

Ak má človek problém s obezitou, goji podporí aj chudnutie, bojuje proti únave, vylepšuje pokožku, pretože zabraňuje vzniku rôznych kožných chorôb, pomáha dokonca aj proti zákernej psoriáze.

Goji sa môže jesť v akejkoľvek podobe, či už čerstvé alebo sušené. Pridávať sa môže do jogurtov, koláčov, rôznych šalátov, müsli alebo sa z neho pripravuje aj čaj. 
Príprava čaju: cca 8g na pol litra čaju, lúhujeme cca 15 min., môžeme kombinovať aj so šípkou alebo so zeleným čajom. Goji veľmi príjemne nálev ochutí.

Goji možno pritom zjesť aj po vylúhovaní. Odborníci tvrdia, že pre dosiahnutie blahodárnych účinkov stačí konzumovať asi 3 – 5 gramov denne (malá hrsť).

Odporúčané denné množstvo sušených plodov Goji cca 10-20 g.

 

najzdravšia známa rastlina
najviac vitamínov, aminokyselín a stopových prvkov zo všetkých rastlín
posilňuje imunitný systém a spomaľuje starnutie
obsahuje Germánium (protirakovinový prvok), ktorý sa nenachádza v žiadnej inej rastline
obsahuje 6 hlavných tukových kyselín (požadovaných pre produkciu hormónov a hladkú funkciu mozgu a nervovej sústavy)
obsahuje viac antioxidantov ako každý iný známy výživový zdroj
obsahuje 500-krát viac vitamínu C ako pomaranč
obsahuje linolovú kyselinu, ktorá napomáha spaľovať tuk
obsahuje 15-krát viac nutričného železa ako špenát
obsahuje viac bielkoviny než pšenica
Ako Kustovnica čínska môže pomôcť:
spomaľuje proces starnutia
zlepšuje a podporuje imunitu
dodáva energiu
obsahuje Germánium, čo je protirakovinový prvok, čím pôsobí ako prevencia pred rakovinou a znižuje tiež účinky chemoterapie
podporuje normálny krvný tlak
upravuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi
podporuje fungovanie obličiek a pečene
podporuje chudnutie a zlepšuje trávenie
betakarotény podpora pre zrak
zlepšuje spánok
posilňuje srdce, podporuje čistenie krvi
zlepšuje pamäť

 

 

1. Viac ako 90% obsahu mastných kyselín oleja z jadierok goji sú nenasýtené mastné kyseliny (kyselina olejová, kyselina linolová a kyselina linolénová), ktoré priaznivo pôsobia na srdcovo-cievny systém. Pomáhajú obnoviť normálnu hladinu lipidov v krvi, podporujú prekrvenie mozgu a zabraňujú tvorbe krvných zrazením. Môžu ovplyvniť aj artériosklerózu, vysoký krvný tlak, obezitu a vznik cukrovky, a tiež podporujú rozvoj detského nervového systému.

 

2. Olej z jadierok goji obsahuje 0,25% fosfolipidov, ktoré zohrávajú úlohu pri látkovej výmene mozgu, zabraňujú stukovateniu pečene a znižujú hladinu lipidov v krvi. V tomto zohráva úlohu aj vitamín E, ktorý je popri beta-karoténe jedným zo základných vitamínov oleja z jadierok.

 

3. V oleji z jadierok goji je koncentrácia superoxiddizmutázy (SOD) 84390IU na gram, od čoho je vyšší iba obsah SOD ľudskej pečene. SOD je najdôležitejší antioxidačný enzým pôsobiaci proti starnutiu, ktorý chráni naše bunky a pokožku pred starnutím a vonkajšími škodlivými vplyvmi.