Ibištek kvet kandizovaný 100 g

Kód: 1460
1,80 € / ks
Skladom

Kvety ibišteka sú sladené trstinovým cukrom a majú zvláštnu, kyslastú, rebarborovo-brusnicovú chuť. Pôsobí ako antioxidant a organizmu dodávajú celú radu dôležitých látok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ibištek kvet kandizovaný 100 g

Kvety ibišteka sú súčasťou stravy ľudí od pradávna a ich bežná konzumácia je popisovaná už v antickej literatúre. Ibištek sudánsky (Hibiscus sabdariffa) pochádza pravdepodobne z Afriky, ale v dnešnej dobe sa pestuje v tropických oblastiach na celom svete. 

Kvety sa vyznačujú kyslastou chuťou, ktorá je spôsobená kyselinami jablčnou, citrónovou a vínnou. Sú v nich ale obsiahnuté aj antokyány, slizy, flavóny, pektíny, alebo beta-karotén. Z minerálov je v nich najviac zastúpený 

Pri pestovaní ibišteka, ktorého kvety sú určené na konzumáciu, je venovaná rovnaká pozornosť, ako pri pestovaní potravinových surovín k priamej konzumácii. Kandizované plátky ibišteka sa výborne hodí nielen k priamej konzumácii namiesto cukríkov, ale aj do nápojov, ktorým dodajú krásnu farbu, do šalátov, ktorým dodajú "exotickú" príchuť, alebo na ozdobu cukrárskych výrobkov, ktorým dodajú zaujímavý dizajn.

Na každoročnej konferencii American Heart Association bola publikovaná štúdia, podľa ktorej môže pitie ibiškového nápoja pomôcť ľuďom, ktorí trpia rizikom kardiovaskulárnych ochorení. Ktorá zložka ibišteka má za následok tento pozitívny efekt? O tom sa zatiaľ dohadujú aj vedci, ale je jasné, že kvety ibišteka obsahujú antokyány, ktoré posilňujú kolagén a zlepšujú funkciu krvného obehu.

V tropických oblastiach sa nápoj z kvetov ibišteka používa z toho dôvodu, že jeho pôsobenie je okamžité. Tekutina preniká až do vrchných vrstiev kože a prináša tak ochladenie celého organizmu. Krásna farba nápoja navyše zvyšuje pružnosť ciev a tým zabraňuje tvorbe modrín, alebo červených žiliek po tele aj v tvári.

Kvety ibišteka pôsobí ako antioxidant, posilňujú imunitný systém a prirodzenú obranyschopnosť, tonizujú telo a myseľ, osviežujú a dodávajú vitalitu, podporujú normálnu činnosť črevného traktu a cievnej sústavy, pôsobí relaxačne a v neposlednom rade podporujú normálnu funkciu dýchacieho systému.

Zloženie: Ibištek kvet 51%, cukor, kyselina citrónová, farbivo E 129, oxid siričitý max. 0,01%.

Nutričné ​​hodnoty v 100g: Energia: 1256 kJ / 300 kcal; Bielkoviny: 3 g, Sacharidy: 72.4 g; Tuky: 0.7 g; Vláknina: 3.3 g.

Krajina pôvodu: Thajsko

Balenie: 100 g