Kakaové bôby Madagaskar 250 g

Kód: 736
6 € / ks
Skladom

Kakaové bôby Madagaskar 250 g

Detailné informácie

Podrobný popis

KAKAOVÉ bôby 100 g

Kvalitné, celé kakaové bôby z Madagaskaru. Ide o semená kakaovníka, ktoré sú vlastne najprirodzenejšou podobou čokolády.
Fermentujú sa prirodzene na slnku, čím si uchovávajú prirodzený obsah enzýmov a iných antioxidačných látok, vrátane vitamínov, minerálov a omega-6 mastných kyselín.

 

  • Sú bohaté na vlákninu, ktorá priaznivo vplýva na hladinu krvného cukru, cholesterolu a prispieva k pravidelnému vyprázdňovaniu. Ide o jeden z rozdielov v porovnaní so spracovanou čokoládou, ktorá ju neobsahuje vôbec.
  • Bohatý zdroj antioxidantov, ktoré pomáhajú chrániť pred poškodením pokožky a predčasným starnutím.
  • Obsahujú vysoký podiel horčíka - prispieva k regulácii krvného tlaku a správnej funkcii svalov.
  • Nájdeme v nich draslík, ktorý prispieva k správnej funkcii nervového systému, svalov a krvného tlaku.
  • Sú plné železa, ktoré podporuje správnu funkciu červených krviniek, prenos kyslíka v tele a pomáha nám znížiť pocity vyčerpania a únavy - skvelá správa aj pre vegetariánov.
  • Skúste chrumkať -- pocítite psychickú pohodu :)
  • Neobsahujú lepok ani laktózu.

 Draslík je prítomný vo všetkých bunkách a je rozhodujúci pre kardiovaskulárny systém a nervové funkcie, reguláciu prenosu živýn do buniek a uvolňovanie svalovej energie. 
Tento prvok okrem toho reguluje obsah vody, napomáha rekuperatívnym silám a pomáha pri reumatických či artritických stavoch odvádzaním kyselín z kĺbov, čím uvolňuje ich stuhnutosť.

Draslík je nevyhnutný na vylučovanie, pôsobí ako prirodzený znecitlivovač bolesti, reguluje krče, bolesti hlavy, migrény a urýchľuje liečbu rezných, tržných a iných poranení. 
Kvôli svojej veľmi vysokej elektrochemickej aktivite je draslík neustále v kolobehu, takže ho na doplnenie každodennej straty potreujeme veľké množstvo.
Keď sme z rôznych dôvodov pod extrémnym stresom, môžu byť straty draslíka až trojnásobné.

ZLOŽENIE: 100% nepražených kakaových bôbov