Konopný olej lisovaný za studena 250 ml

Kód: 595
Značka: Najtelo
6,60 € / ks
Skladom

Konopný olej  lisovaný za studena sa vďaka vysokému obsahu nenasýtených mastných kyselín Omega-3, Omega-6 a Omega-9 radí k najcennejším rastlinným olejom.

Omega-6 a Omega-3 patria do skupiny esenciálnych mastných kyselín, ktoré si naše telo nevie samo vytvoriť, čiže ich môže získavať iba stravou. Okrem toho je v ňom obsiahnutý tiež nesmierne dôležitý vitamín E - až 106 mg/100 g - prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Konopný olej lisovaný za studena 250 ml

Pre výrobu tohto konopného oleja boli použité konopné semená z ekologického poľnohospodárstva. Olej bol citlivo lisovaný za nízkych teplôt do 40°C, bez prístupu svetla a vzduchu. Má svetlo až temne zelenú farbu a príjemnú chuť s orieškovým podtónom. Konopný olej používa ľudstvo po celé tisícročia a dobre ho poznali už aj Číňania a Gréci. 

Ideálne je používať ho v studenej kuchyni. Jeho výhodou je to, že v porovnaní s bežne používanými olejmi, obsahuje menšie množstvo nasýtených mastných kyselín. Nie je určený na vyprážanie, pečenie a varenie!

Konopný olej  RAW PANENSKÝ sa využíva nielen na konzumáciu, ale aj v kozmetickom a farmaceutickom priemysle. Pridáva sa napríklad do hydratačných a regeneračných krémov, mastí proti akné, lupienke a atopickému ekzému, alebo do rôznych masážnych emulzií. Prípadná usadenina nie je na závadu.

Nutričné hodnoty v 100 g: Energia: 883 kcal / 3695kJ; Tuky: 100 g - z toho nasýtené 11 g, mononenasýtené mastné kyseliny 14 g; polynenasýtené mastné kyseliny 75 g; Vitamín E (alfa-tokoferol): 106 mg

Krajina pôvodu: SR

Obsah: 250 ml