Konopný proteín bio 50% bielkovín 180 g

Kód: 630
5,70 € / ks
Momentálne nedostupné

Konopný proteín bio 50% bielkovín 180 g

Detailné informácie

Podrobný popis

BIO KONOPNÝ PROTEÍN 180g

Vynikajúci produkt za vynikajúcu cenu. Až 50% obsah bielkovín! Prvotriedna kvalita.

Balený v kompostovateľnom obale. 

Výživové údaje: 

(Priemerné nutričné hodnoty na 100g výrobku)
Energetická hodnota: 1650Kj/400Kcal 
Bielkoviny: až 45-65g
Karbohydráty: 23g (z toho: Sacharidy: 4g, Vláknina: 18g/72%*) 
Tuky: 9,9g 
Cholesterol: 0, Sodík 0 
Vitamíny: B1: 100%*, B3 70%*, B6 80%*, B9(kyselina listová) 100%* 
Minerály a stopové prvky: Železo 160%*, Magnesium 300%*, Zinok 130%*, Meď 110%*, Fosfor 160%*, Draslík 37%* 
*doporučenej dennej dávky

 

 
 

 KONOPNÝ PROTEÍN?

Poskytuje vynikajúci zdroj prvotriednej bielkoviny, čo ocenia najmä všetci tí, ktorí fyzicky pracujú, či pravidelne trénujú alebo aj príležitostne športujú.
Bielkoviny sú potrebné na budovanie, udržanie a regeneráciu svalovej hmoty ako aj na zdravý vývoj kostí.
Špeciálne pri námahe či športe dochádza k zvýšenej potrebe bielkovín, pokiaľ ich organizmu nedodáme (napr. tým, že sa bezprostredne po športe či námahe najeme alebo si rozrobíme proteínový šejk), telo paradoxne namiesto tuku začne používať bielkoviny z našich svalov, pretože sú pre pečeň ľahšie dostupné.
Preto mnoho ľudí s cieľom schudnúť, ktorí držia aj počas športovania diétu, naopak nestratia tuk, ale skôr svaly.

Konopný proteín je vhodný pre ľudí s rôznymi alergiami na iné zdroje proteínu ako lepok, kazeín(mliečna bielkovina) či sójovú bielkovinu alebo vajcia.

 

AKO KONZUMOVAŤ KONOPNÝ PROTEÍN?

Najlepšie rozmiešať v šejkri s vodou alebo tekutiou ako napr. s ryžovým, ovseným mliekom alebo ovocnou či zeleninovou šťavou. Môžete osladiť medom, ovocným cukrom, ďatlovým či agávovým sirupom. Ak chcete, dochutíte kakaom, škoricou, vanilkou a pod. Výborné sú aj tkzv. smoothie, čiže husté šejky, ktoré vytvoríte tak, že zmixujete s ovocím alebo so zeleninou, prípadne pridáte tekutinu alebo mlieko podľa potreby a želanej hustoty šejku. Samozrejme, možno pridať do jogurtov, kaší, muesli, omáčok, pomazánok, do múky pri pečení či varení až do 20-30% hmotnosti.

 

Dospelý človek podľa vykonávanej aktivity by mal denne prijať cca 1-1,5g bielkovín na 1kg hmotnosti, jednorázovo však dokáže využiť max. do 20g bielkoviny.

Veľkú časť proteínov nám pokryje naša strava. Pokiaľ využívame proteín ako doplnenie kvalitných bielkovín, postačuje dospelému človeku ako jedna dávka cca 30g proteínového prášku do tekutiny (alebo aj do jogurtu, rozmixovať z ovocím a pod.) 1-5x denne. Ideálne ráno ako súčasť raňajok alebo miesto jedného jedla denne zmixovaný s ovocím či zeleninou (napr. pri redukčných diétach).
Ak ho využívame pri tréningu, športe alebo fyzickej práci, podľa náročnosti činnosti a hmotnosti jedinca sa doporučuje užiť cca 1 dávku (30g) pred a a 1-2 dávky (30-60g) bezprostredne po tréningu či námahe. Pred vytrvalostným športom je lepšie proteín viac osladiť, aby malo telo dostatok energie.
Samozrejme, používať na osladenie cukor je absolútne nevhodné, a je to jedno, či je tmavý alebo trstinový. Používajte radšej prírodné sladidlá ako med, javorový či agávový sirup, fruktózu či glukózu, ovocné šťavy a pod. Populárna stévia proteín síce osladí, ale neposkytne energiu, takže je vhodná skôr pre silové športy.

Pokiaľ zamiešate proteínový prášok v ryžovom, ovsenom či mandľovom mlieku, nemusíte sladiť, pretože tieto nápoje sú prirodzene sladké vďaka enzymatickému procesu výroby (teda pokiaľ kúpite 100% rastlinné mlieko bez sladidiel).  Doporučujeme  kokosové mlieko bez pridaného cukru 

http://biolinka.sk/kokosove-vyrobky-11/kokosove-mlieko-susene-300g