Konopný proteín bio 50% bielkovín 180 g

Kód: 630
5,70 € / ks
Momentálne nedostupné

Konopný proteínový prášok s prirodzene nízkym obsahom sacharidov je bohatý na bielkoviny a vlákninu. Vyrobený je zo semienka po vylisovaní oleja. Kompletné zastúpenie všetkých aminokyselín je v rastlinných bielkovinách vzácnou výnimkou a jednou z nich je práve konopný proteín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Konopný proteín bio 50% bielkovín 180 g

Konopné semienko je významným rastlinným zdrojom komplexných plnohodnotných bielkovín, obsahuje 20 základných aminokyselín (vrátane všetkých 8 esenciálnych).

Konopný proteínový prášok s prirodzene nízkym obsahom sacharidov je bohatý na bielkoviny a vlákninu. Vyrobený je zo semienka po vylisovaní oleja.

Konopný proteín je výborný zdroj bielkovín nielen pre aktívnych ľudí a športovcov, ale aj pre ľudí s intoleranciou či alergiami na iné zdroje bielkovín (ako napr. potraviny s obsahom lepku, arašidov, sóje, mlieka či vajec) alebo pre vegánov a vegetariánov. Okrem toho je prirodzeným zdrojom vitamínov skupiny B a takisto stopových prvkov ako železo, meď, magnézium, mangán, zinok, fosfor, draslík.

Konopný proteín si môžete pridávať do koktailov, zamiešať s džúsom, mliekom alebo vodou. Výborne sa hodí na prípravu raňajok, napríklad do kaší, jogurtov, alebo ho môžete zamiešať do bežných jedál (napríklad nátierky), podľa vašej chuti.

Konopný proteín je vhodný pre tých, ktorí chcú kvalitnú výživu pre tvorbu a regeneráciu svalovej hmoty a posilnenie celého organizmu. Športovci ocenia jeho schopnosť odbúravať metabolity kyseliny mliečnej, zodpovednej za bolesti svalov po záťaži, a doplniť potrebnú energiu a výživu späť do unavených svalov. Vďaka svojmu zloženiu je vhodný pre ľudí, s náročnou fyzickou alebo psychickou záťažou.

Konopný proteín používajte pri rekonvalescencii, po úrazoch, operáciách či iných fyzických alebo psychických zmenách v tele. Pomáha dostať telo späť do kondície a rovnováhy.

Vynikajúci produkt za vynikajúcu cenu. Až 50% obsah bielkovín! Prvotriedna kvalita.

Balený v kompostovateľnom obale. 

Výživové údaje (Priemerné nutričné hodnoty na 100g výrobku): 

  • Energetická hodnota: 1650Kj/400Kcal 
  • Bielkoviny: až 45-65g
  • Karbohydráty: 23g (z toho: Sacharidy: 4g, Vláknina: 18g/72%*) 
  • Tuky: 9,9g 
  • Cholesterol: 0, Sodík 0 
  • Vitamíny: B1: 100%*, B3 70%*, B6 80%*, B9(kyselina listová) 100%* 
  • Minerály a stopové prvky: Železo 160%*, Magnesium 300%*, Zinok 130%*, Meď 110%*, Fosfor 160%*, Draslík 37%* 
    *doporučenej dennej dávky