Moruša biela bez cukru 500 g

Kód: 742
Značka: ViVio
6,60 € / ks
Skladom

V ľudovom liečiteľstve sa používa pri artritíde, očných chorobách, telesnej slabosti a labilite nervového systému, na relaxáciu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Moruša biela bez cukru 500 g

Moruša biela je malé ovocie pripomínajúce maliny, s tým rozdielom že rastie na stromoch. Ovocie má sladkú, medovú chuť a zbiera sa prevažne na začiatku leta. Kedysi boli moruše obľúbeným ovocím a ich stromy sa vysádzali najmä okolo ciest, aby pocestní mali po ruke mimoriadne svieže ovocie, ktoré si môžu vychutnať v tieni košatých stromov. Dnes je tento strom vzácny, ale jeho účinky sú viac ako výnimočné.

Ponúkame morušu nearomatizovanú ani nijak nedochutenú. 

Moruša obsahuje resveratrol.

Plody obsahujú 78% vody, 18% cukru, 22% sušiny, 0,85% organických kyselín, 1,4% dusíkatých látok, 0,04% pektínov, vitamín C, B1, B5, B6, E a ß karotén.

V ľudovom liečiteľstve sa používa pri artritíde, očných chorobách, telesnej slabosti a labilite nervového systému, na relaxáciu.

Ak máte doma svoj vlastný strom moruše nezabúdajte na listy. Listy moruše obsahujú látky vhodné pre náš organizmus. Najlepšie ako získať živiny z listov moruše je pripraviť si z nich čaj.

Čaj pripravujeme zo sušených listov pozbieraných na začiatku leta. Necháme ich minimálne tri minúty vylúhovať, aby čaj získal prirodzenú sladkastú chuť. Neobsahuje kofeín ani tanín a preto je vhodný aj pre malé deti. Keď necháte čaj vychladnúť, v letných dňoch vás krásne osvieži. 

TIP - nasypte za polievkovú lyžicu moruší do svojho obľúbeného čaju, alebo len tak "zobkajte" namiesto sladkostí.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie