Moruša biela bez cukru 500 g

Kód: 742
Značka: ViVio
6,60 € / ks
Skladom

V ľudovom liečiteľstve sa používa pri artritíde, očných chorobách, telesnej slabosti a labilite nervového systému, na relaxáciu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Moruša biela bez cukru 500 g

Moruša biela je malé ovocie pripomínajúce maliny, s tým rozdielom že rastie na stromoch. Ovocie má sladkú, medovú chuť a zbiera sa prevažne na začiatku leta. Kedysi boli moruše obľúbeným ovocím a ich stromy sa vysádzali najmä okolo ciest, aby pocestní mali po ruke mimoriadne svieže ovocie, ktoré si môžu vychutnať v tieni košatých stromov. Dnes je tento strom vzácny, ale jeho účinky sú viac ako výnimočné.

Ponúkame morušu nearomatizovanú ani nijak nedochutenú. 

Moruša obsahuje resveratrol.

Plody obsahujú 78% vody, 18% cukru, 22% sušiny, 0,85% organických kyselín, 1,4% dusíkatých látok, 0,04% pektínov, vitamín C, B1, B5, B6, E a ß karotén.

V ľudovom liečiteľstve sa používa pri artritíde, očných chorobách, telesnej slabosti a labilite nervového systému, na relaxáciu.

Ak máte doma svoj vlastný strom moruše nezabúdajte na listy. Listy moruše obsahujú látky vhodné pre náš organizmus. Najlepšie ako získať živiny z listov moruše je pripraviť si z nich čaj.

Čaj pripravujeme zo sušených listov pozbieraných na začiatku leta. Necháme ich minimálne tri minúty vylúhovať, aby čaj získal prirodzenú sladkastú chuť. Neobsahuje kofeín ani tanín a preto je vhodný aj pre malé deti. Keď necháte čaj vychladnúť, v letných dňoch vás krásne osvieži. 

TIP - nasypte za polievkovú lyžicu moruší do svojho obľúbeného čaju, alebo len tak "zobkajte" namiesto sladkostí.