Quinoa biela 1 kg

Kód: 688
6 € / ks
Momentálne nedostupné

Quinoa biela 1 kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Quinoa biela je super potravina a kompletný proteínový zdroj, ktorý obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín

Len jedna šálka quinoy obsahuje 8g bielkovín, 5g vlákniny, železo, horčík, kyselinu listovú a omega-3 mastné kyseliny pre zdravé srdce.

Pôsobí protizápalovo, má pozitívny vplyv na srdce a cievy. 

Neobsahuje lepok, a preto je vhodná pre ľudí s bezlepkovou diétou.


Vďaka vysokému podielu horčíka a vitamínu B2, prospieva ľuďom trpiacim migrénami.

Ako potravina s veľmi vysokým obsahom vlákniny napomáha pri znižovaní krvného tlaku, srdcovocievnych ochoreniach, rakovine hrubého čreva a pri diabete.

Podľa čínskej medicíny harmonizuje obličky, na ktoré má energizujúci účinok.

Z nutričného hľadiska je zaujímavý tiež obsah železa -  pol šálky ho obsahuje takmer 8 mg, čo stavia quinou na jednu z najvyšších priečok v tabuľke rastlinných potravín obsahujúcich železo.

 

Quinou stačí približne 15 minút povariť v dvojnásobnom množstve vody, podobne ako voľne sypanú ryžu a môžete podávať. Príprava je naozaj veľmi jednoduchá a ľahko vykúzlite zdravú a chutnú prílohu ku každému jedlu.

Sladká aj slaná úprava
Vďaka jednoduchej príprave, a jemnej neutrálnej chuti sa quinoa hodí do slaných i sladkých pokrmov. Možno z nej pripraviť kašu, pridať ju do dezertu, do šalátu alebo ju použiť ako prílohu napríklad k mäsu. Jej využitie je skutočne všestranné a účinky výnimočné. QUINOA BIELA 1 kg

Vitamíny a stopové prvky obsažené ve 100g
Vápník: 
47 mg; Železo: 4.57 mg; Hořčík: 197 mg; Fosfor: 457 mg; Draslík: 563 mg; Zinek: 3.10 mg; Thiamin: 0.36 mg; Riboflavin: 0.318 mg; Niacin: 1.52 mg; Vitamín B6: 0.487 mg; Kyselina listová: 184 ug; Vitamin E (alfa-tokoferol): 2.44 mg