Xylitol 5 kg

Kód: 2700
49,50 € –6 %
xylitol 5 kg wolfberry
49,50 € –6 % 46,50 € / ks
Skladom

Xylitol je vynikajúcou náhradou bežného cukru. Je to sladidlo vyrobené z brezovej kôry, ktoré má menej kalórií, nízky glykemický index a je bez sacharózy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Xylitol 5 kg 

Xylitol, ktorý môžete poznať aj ako drevný, prípadne brezový cukor, patrí do skupiny alkoholických cukrov. Používa sa ako náhrada repného cukru a v krajinách EÚ sa označuje kódom E967. Má sladkú sviežu chuť a je takmer bez vône. Jeho konzistencia je vo forme bieleho kryštalického púdru.

Za domovskú krajinu xylitolu sa považuje Fínsko, kde je skutočne veľmi populárny a kde sa bežne používa pri výrobe žuvačiek a cukroviniek. Jeho sladivosť je takmer rovnaká ako pri repnom cukre, ale xylitol dodáva organizmu asi o 40% menej kalórií ako klasický cukor.

Xylitol nemá žiadne vedľajšie pachute, takže ním ide vo všetkých smeroch nahradiť klasický repný cukor. Jeho rozpustnosť je 99%, takže ho možno použiť v studenej aj teplej kuchyni, pri príprave rôznych šalátov, pri pečení, varení, alebo sladení nápojov. Xylitol má veľmi nízky glykemický index, je preto vhodný aj pre diabetikov.

Pozor. však pri psíkoch. Psom môže xylitol spôsobovať veľmi vážne zdravotné problémy. 

Nutričné ​​hodnoty na 100g: Energia: 1005 kJ / 240 kcal; Tuky: 0 g – z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g; Sacharidy: 99.8 g – z toho cukry 0 g; Bielkoviny: 0 g; Vláknina: 0 g; Soľ: 0 g

Dávkovanie:
požadované množstvo cukru nahraďte xylitolom v pomere 1:1

Skladovanie:
Uchovávajte v chlade, suchu, v uzavretej nádobe.

Zloženie:
xylitol kryštalický 100%

Krajina pôvodu
Čína

Obsah
5 kg