Maca prášok 500 g

Kód: 695
15 € / ks
Momentálne nedostupné

Maca je koreňová rastlina v tvare reďkovky alebo kvaky, ktorá rastie vysoko v andských horách, kde ju miestni obyvatelia hojne využívajú ako zeleninu i bylinu už po stáročia. Maca je známa tiež ako peruánsky ženšen, ktorý priaznivo ovplyvňuje organizmus u žien v období menopauzy.

Prášok Maca zvyšuje energiu a dodáva pocit nasýtenia, je teda vhodný aj pri diétach.

Detailné informácie

Podrobný popis

Maca (Lepidium meyenii) v práškovej forme

Zloženie: 100%  koreň Maca

Prášok z koreňov Maca obsahuje vitamíny (vitamín B1, B2, B6 a C), minerálne látky (vápnik, horčík, zinok, železo), enzýmy, všetky esenciálne aminokyseliny a takmer 60 fytochemikálií. Obsahuje mastné kyseliny (kyselina linolénová, palmitová, olejová), z fytochemikálií glukozinoláty a makamidy. Nájdete v ňom veľa bielkovín, prevažne vo forme aminokyselín, ktoré sú nevyhnutné pre bunkové funkcie.

Je to potravina  vhodná pre tých, ktorí žijú životným štýlom, kde vytrvalosť a schopnosť prispôsobiť sa stresu sú nevyhnutné.

Tento korenisto nasladlý, na živiny bohatý koreň je jeden z najlepších prírodných uvoľňovačov stresu. Umožňuje organizmu, aby sa lepšie prispôsobil životným situáciám. Adaptačné účinky MACA nie sú zamerané len na jednu telesnú funkciu, ale skôr na stabilizáciu takmer všetkých telesných systémov. Prášok z koreňa maca poskytuje celkovú pohodu pre kardio, lymfatické, nervové a endokrinné systémy. Je jemne povzbudzujúci, ale nespôsobuje prestimulovanie.

Vedci v koreni Maca identifikovali štyri alkaloidy, ktoré podporujú endokrinný systém, čím stabilizujú hormonálnu tvorbu. Táto výživná super potravina obsahuje vitamíny, rastlinné steroly, minerály, aminokyseliny a  prospešné rastlinné tuky ktoré pomáhajú optimalizovať telesné funkcie. Obsahuje  sedem z deviatich esenciálnych aminokyselín (ktoré si telo nevie vytvoriť samo a môže ich prijímať  len formou potravy). Okrem toho obsahuje minerály a stopové prvky: železo, horčík, vápnik,  fosfor, vitamíny skupiny B, vlákninu kyselinu linolovú a iné...

Zatiaľ čo veľa výskumov ohľadom rastliny MACA ešte stále prebieha, niektoré z možných prínosov sú nasledovné:

 • je účinná pri zvyšovaní energie, výkonnosti a vytrvalosti
 • je vhodná pri redukčných diétach ( zvyšuje pocit nasýtenia a potláča pocit hladu) 
 • spomaľuje vstrebávanie cukrov ( znižuje glikemický index, čím stabilizuje hladinu krvnej glukózy) 
 • je bohatá na fytonutrienty, vitamíny, minerálne látky a aminokyseliny
 • je prospešná pri podpore a posilneniu imunitného systému
 • je prospešná pre podporu celkovej harmonizácie
 • prispieva k zvýšeniu duševnej pohody
 • je užitočná pri znižovaní chronickej únavy
 • podporuje funkcie nadobličiek
 • je prospešná pre tvorbu nadobličkových endrogénov ( pohlavných hormónov)
 • podporuje stimuláciu plodnosti u mužov aj žien
 • podporuje zvýšenie obsahu kyslíka v krvi

Hmotnosť balenia: 500 g

Použitie: priama spotreba - do čaju, do kakaa, kokteilov, domácich džemov, vývarov, pudingov a čerstvých džúsov.
Prísada do dezertov a koláčov. Kulinárskym zážitkom je zmiešať prášok s kakaom alebo s čokoládovými dobrotami. Bežne sa pridáva do krémov alebo prídavok do teplých a studených nápojov. Je žiadúca prísada do bezlepkových potravín.

Môžete ho použiť pri varení celozrnnej kaše (ovos, pohánka, quinoa) alebo do pečiva, pridať lyžičku do svojho obľúbeného ovocného, alebo zeleninového nápoja, či pridaním lyžice do jogurtu ho premeniť na „superpotravinu“.

Dávkovanie:

 • 1-2 čajové lyžičky denne (zmiešajte s vodou) - najlepšie ráno pri raňajkách
 • odporúča sa po mesiaci užívania týždeň vynechať

Môže sa stať najsilnejšou super potravinou pre podporu výkonnosti a vitality. Hlavné prínosy užívania rastliny MACA spočívajú vo zvýšení výdrže, energie, podpore imunitného systému, redukcii chronickej únavy a kompletnej podpore endokrinného systému. Koreň Maca pochádza z hornatých Ánd,  kde ho domorodci používajú pre jeho povzbudzujúce účinky a na prípravu jedla viac ako 1000 rokov.

Krajina pôvodu: Peru

Upozornenie: Tento produkt je iba doplnkom zdravej výživy. Výrobok nie je určený k použitiu ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Obal po každom použití vždy starostlivo uzavrite. Uchovávajte prášok na suchom mieste, a vyhnite sa kontaktu s vlhkosťou.