Tea Tree bio - esenciálny čajovníkový olej 10 ml

Kód: 2622
Značka: Wolfberry
3,90 € / ks
Skladom

Tea Tree bio - esenciálny čajovníkový olej 10 ml

Esenciálny olej Tea Tree je jedným z najúčinnejších prírodných antiseptík.

Má silné antimikrobiálne, antimykotické a antivírusové schopnosti. Zároveň má analgetické, antireumatické a fungicídne účinky.

Silica tiež neutralizuje pachy. 100% čistý éterický BIO olej je skvelý ako saunová infúzia alebo na zlepšenie vzduchu v miestnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tea Tree bio - esenciálny čajovníkový olej 10 ml

Použitie:

  • Inhalácia z aromalampy - Do nádobky s vodou nakvapkajte 3-5 kvapiek éterického oleja, zapáľte sviečku alebo nechajte voľne odparovať. Konkrétne množstvo je závislé od veľkosti priestoru a jeho vetrateľnosti. Éterické oleje a zmesi môžete použiť napríklad aj na inhalácie pri saunovaní. Olej nakvapkajte na kúsok látky, buničiny či papiera a nechajte odparovať. Éterické oleje je možné nakvapkať do vody a naliať priamo na rozpálené kamene.
  • Kúpele, masáže, obklady alebo na prípravu aromaterapeutickej kozmetiky. Olej je vhodný aj do difuzéra na priamu inhaláciu.
  • Pri problémoch s plesňou na nohách, bradaviciach, popáleninách či pri ošetrení po uštipnutí komárom alebo iným hmyzom.
  • Na pľuzgiere, odreniny, drobné rany - po opláchnutí čistou vodou ošetríte niekoľkými kvapkami tea tree oleja.
  • Pri krvácaní ďasien, zápale ďasien a paradentóze.
  • Pomôže s oparmi, aftami, kútikmi, upchatým nosom alebo akné.
  • Proti mastným vlasom, lupinám - po umytí bežným šampónom nakvapkajte asi 10 kvapiek tea tree oleja do štice, votrite a nechajte chvíľu pôsobiť.

Použitie tea tree oleja sa síce neodporúča u detí do 3 rokov kvôli riziku alergie, napriek tomu ale tea tree olej nájde uplatnenie v každej domácnosti. Hodí sa nielen ako „všeliek“ doma aj na cestách, ale aj na čistenie a dezinfekciu.


Upozornenie: Používajte v rámci zachovania účinnosti éterické oleje a ich zmesi tak, aby ste ich vzájomne striedali. Keďže éterické a vonné oleje zvyšujú fotosenzitivitu pokožky, nenavštevujte po aplikácii solárium ani nevystavujte pokožku priamemu slnečnému žiareniu!
Éterický olej nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy, ďalej pre deti do troch rokov veku. Neaplikujte éterický olej na kožu bez zriedenia v nosnom (rastlinnom) oleji. 

Zloženie: 100% BIO tea tree esenciálny olej je bez pridaných látok a konzervantov. Neobsahuje tiež žiadne CMR (karcinogénne, mutagénne a reprodukčné toxíny). Okrem toho neboli CMR použité pri jeho príprave alebo výrobe. Je 100% čistý, prírodný, pravý a úplne bez nanočastíc. Nebol vyrobený s parabénmi ani žiadne neobsahuje.
Hlavnými zložkami sú terpinén-4-ol, gamma-terpinén a alfa-terpinén. Obsah 1,8-cineolu maximálne 15%. V nižšej koncentrácii je pinený. Zahrnuté sú aj izoméry, p-cymen, a-terpineol, terpinolén a limonén.

Skladovanie: Skladujte na suchom a tmavom mieste. Chráňte fľaštičku pred deťmi a nevystavujte ju slnečnému žiareniu, dlhodobej prítomnosti vzduchu a tepla, pretože sa tým znižuje životnosť éterického oleja.

Krajina pôvodu: Čína

Objem: 10 ml