Trstinová melasa bio 450 g

Kód: 604
3,60 € / ks
Skladom

Bio trstinová melasa 450 g

Detailné informácie

Podrobný popis

TRSTINOVÁ MELASA  BIO 450 g

Jedná sa o 100% prírodný produkt získaný z cukrovej trstiny pri výrobe cukru. Po vylisovaní cukrovej trstiny získame surovú trstinovú šťavu - melasu, z ktorej sa extrahuje cukor.

Trstinová melasa je jedným z najbohatších zdrojov prírodného železa. Železo je potrebné pri tvorbe hemoglobínu, posilňuje imunitný systém,
odstraňuje únavu, čistí krv. Vďaka vysokému obsahu železa, medi, vitamínov skupiny B kyseliny panthothenovej je tmavá melasa odporúčaná pri vypadávaní vlasov.
Zvýšená potreba železa sa prejavuje u žien počas tehotenstva, menštruácie, menopauzy, u detí vo vývine a u fajčiarov a rekonvalescentov.
Jeho nedostatok má za následok chudokrvnosť, nezdravú pokožku, bolesti hlavy, zápchu, stavy slabosti, suché a lámavé nechty.
Melasa je jediným zdrojom železa so 100% vstrebateľnosťou.

 

Tmavá melasa takisto stimuluje funkciu obličiek, podporuje vyplavovanie jedovatých a odpadových látok z organizmu a zabraňuje jeho prekysleniu. Má schopnosť rozpúšťať nahromadené anorganické usadeniny v chrupavkách kĺbov. Obsahuje viac vápnika ako mlieko, významné množstvo horčíka, draslíka, fosforu, sodíka, vitamínov skupiny B tiež je zastúpená meď, zinok, inozitol, kyselina panthothenová, listová atď.

Melasa pre krásnu pleť:

Ak si do svojho krému dáte1 lyžičku melasy, máte vyrobenú pleťovú masku, ktorú si nanesiete na pleť. Je potrebné túto masku nechať pôsobiť 20 minút a potom opláchnuť už len čistou vodou.

 Trstinová Melasa je jediným zdrojom železa so 100% vstrebateľnosťou. Horčík má vplyv na celkovú energiu organizmu. Pomáha potláčať únavu a vyčerpanie. Trstinová melasa BIO blackstrap je skvelým výživový doplnkom, ktorý podporuje prirodzené funkcie organizmu.

Vápnik

Vápnik v obsahu Trstinovej melasy  v BIO kvalite má pozitivní vplyv na zdravie kostí a zubov. Priaznivo ovlyvňuje svalovú funkciu, krvnú zrážanlivosť rovnako aj prenos neurónov.

 Železo

Železo je v našej potrave všeobecne nedostatkovým prvkom a Trstinová melasa je výborným zdrojom s jeho takmer 100 % vstrebateľnosťou. Z toho dôvodu je BIO trstinová melasa Blackstrap ideálna pre každého, kto dbá na zdravý spôsob života a vyvážený príjem železa. Má vlyv na tvorbu červených krviniek a hemoglobínu, dôležitý je aj pre transport kyslíku a energetický metabolizmus, znižuje únavu a vyčerpanie.

 Horčík

Horčík má podobne ako vápnik pozitívny vlyv na zdravie kostí a zubov tiež prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Napomáha udržiavať prirodzené psychické funkcie a svalový tonus.

 

Priemerné výživové hodnoty v 100 g v 40 g

Energetická hodnota 1106 kJ / 264 kcal 424 kJ / 106 kcal

Sacharidy

Z toho:

Sacharóza

Glukóza

Fruktóza 62,4 g

38,8 g

8,73 g

7,29 g

24,96 g

15,52 g

3,49 g

2,92 g

Bielkoviny 1,35 g 0,54 g

Vápnik 842 mg 336,8 mg

Horčík 181 mg 72,4 mg

Fosfor 60 mg 24 mg

Železo 15,8 mg 6,32 mg

 

 

 

Krajina pôvodu: Paraguay

Produkt ekologického hospodárstva

Zloženie: Trstinová melasa BIO 100% neriedena - nesírená

 

Trstinová melasa BIO  dávkovanie: 2-3 krát denne 2 čajové lyžičky, priamo na konzumáciu, bežne v kuchyni pri varení a pečení.

 

Najvhodnejšie je trstinovú melasu rozpustiť v pohári vody popr. kávy, čaju. Obdržíte príjemný nápoj s jemne sladkou ovocnou príchuťou.
Prípadne je možné melasu konzumovať priamo a potom zapiť. Je tiež vhodná ako prísada do sušienok, chleba, rôznych omáčok a marinád.
Oslaďte si ňou cereálnu kašu alebo biely smotanový jogurt.

MELASA JE VHODNÁ pre deti, tehotné ženy, pre seniorov----pre každého :)

Rýchlo doplní deficit železa.

Pochádza z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, neobsahuje farbivá, konzervačné látky ani iné chemické syntetické látky.
BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002