Prírodný prášok podporujúci spánok Zenbev 250 g

Kód: 511
32,52 € / ks
Momentálne nedostupné

Pomoc pri nespavosti - lahodný prírodný zdroj aminokyselín na zlepšenie kvality spánku a zmiernenie úzkosti. Na nespavosť sa užíva večer a proti úzkosti sa užíva ráno. Zenbev je prášková zmes na prípravu nápoja vyrobená výlučne z prírodných, organických potravinových zložiek. Táto nádoba s obsahom 250 g sa dodáva spolu s odmerkou a umožňuje pripraviť 25 dávok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prírodný prášok podporujúci spánok Zenbev 250 g

Pomoc pri nespavosti - lahodný prírodný zdroj aminokyselín na zlepšenie kvality spánku a zmiernenie úzkosti. Na nespavosť sa užíva večer a proti úzkosti sa užíva ráno. Zenbev je prášková zmes na prípravu nápoja vyrobená výlučne z prírodných, organických potravinových zložiek. Táto nádoba s obsahom 250g sa dodáva spolu s odmerkou a umožňuje pripraviť 25 dávok.

Zmes na prípravu nápoja Zenbev® obsahuje prirodzené potravinové zložky (vrátane tryptofánu získaného z tekvicových semienok a prírodných vitamínov skupiny B), ktoré sú potrebné na stimuláciu sekrécie melatonínu – látky, ktorú mozog potrebuje na dosiahnutie prirodzeného a zdravého spánku.

Novinka!!

Zenbev ® vyvinul renomovaný vedec a lekár Dr. Craig Hudson a výsledky klinického skúšania, ktoré potvrdilo jeho účinnosť, boli publikované v uznávaných vedeckých časopisoch. Pripojte sa k tisíckam ľudí, ktorí už spávajú lepšie! Vyrobte si vlastný melatonín pomocou prípravku Zenbev.

Zenbev ® je zmes na prípravu nápoja.

Jedná sa o organický prípravok na podporu spánku vyrobený z tekvicových semienok. Organické tekvicové semienka sú za studena lisované, aby sa z nich odstránil olej (olej totiž blokuje účinok tryptofánu), a následne sú pomleté na prášok, ktorého zloženie prirodzeným spôsobom podporuje spánok. Zenbev ® – klinicky preukázaný účinok, ktorý pomáha navodiť prirodzený a zdravý spánok. Zenbev možno užívať počas dňa ako silný zdroj tryptofánu, ktorý je prekurzorom sérotonínu. Sérotonín reguluje náladu, emócie a chuť do jedla, a je o ňom známe, že prináša úľavu od stresu, pri stavoch úzkosti a depresie.

K ďalším predpokladaným prínosom užívania prírodného tryptofánu, patrí zmiernenie príznakov chronickej bolesti, úbytok telesnej hmotnosti a zvýšené libido.

Tryptofán je citlivý na svetlo, to znamená, že sa metabolizuje inak za svetla a inak po tme. Pri užití počas dňa sa tryptofán obsiahnutý v prípravku Zenbev zmení na serotonín, vďaka čomu prináša už uvedené blahodárne účinky.

Pokiaľ však Zenbev užijete večer alebo v noci, tryptofán v ňom obsiahnutý sa zmení na serotonín, ktorý sa ďalej metabolizuje na melatonín, čím sa aktivuje mozgu vlastný mechanizmus spánku. Keďže mozog produkuje presne také množstvo melatonínu, aké potrebuje, telo si samo dokáže navodiť prirodzený, regenerujúci spánok.

Zloženie:

 • organická múka z tekvicových semien (bielkovinový zdroj tryptofánu)
 • organická dextróza (hroznový cukor, uľahčuje prístup tryptofánu do mozgu)
 • prírodná čokoládová príchuť (ochutenie)
 • organický ryžový škrob (prírodný zdroj vitamínov B3, B6)
 • organická guarová guma (suspenzné činidlo)
 • 100% vegetariánsky a vegánsky výrobok
 • neobsahuje glutén

Zložky organického pôvodu. K dispozícii s čokoládovou príchuťou.

Zenbev sa vyrába v Kanade, vo vládou kontrolovanej prevádzke na balenie potravín, a je držiteľom čísla pre prírodné produkty prideleného úradom Health Canada: NPN #80013101

 

Ako užívať Zenbev? Zenbev nie je liek, ale absolútne prírodná potravina.

 • Na nespavosť sa užíva večer. Začnite 1 odmerkou počas troch nocí (pol hodinu pred spaním).
 • Proti úzkosti sa užíva ráno.
 • Nevzniká závislosť.

Prípravok zmiešajte s horúcou vodou alebo s vaším obľúbeným nápojom neobsahujúcim kofeín. Zenbev s príchuťou čokolády odporúčame primiešať do mlieka, ryžového mlieka, sójového, kokosového alebo mandľového mlieka, čím získate optimálnu chuť.

Tí, ktorí sa pred spaním vyhýbajú konzumovaniu tekutín, môžu prípravok vmiešať do jablkového pyré. Prípravok užite polhodinu pred spaním a skôr ako si ľahnete do postele, sa venujte upokojujúcej a relaxačnej činnosti (t. j. činnosť, ktorá nie je duševne stimulujúca). Po troch nociach podľa potreby zvýšte dávkovanie a počkajte ďalšie tri noci, kým sa dostaví želaný účinok. V prípade potreby môžete pokračovať v zvyšovaní dávkovania. Väčšine zákazníkov obvykle stačia dve odmerky, niektorí jedinci však potrebujú väčšie množstvo prípravku. Individuálne požiadavky nesúvisia priamo s telesnou hmotnosťou, skôr biochémia každého človeka je odlišná.

Zvyčajne je potrebné užiť niekoľko dávok, kým možno spozorovať optimálny priaznivý účinok, ktorý pretrváva niekoľko dní/nocí od posledného užitia prípravku. Jedným zo spôsobov, ako optimalizovať tento priaznivý účinok, je užívať Zenbev počas 5 – 7 dní/nocí a potom užívanie prerušiť na 2 – 3 dni/noci. V užívaní je následne potrebné pokračovať podobným spôsobom.

Zenbev možno bezpečne užívať každý deň. Nezabúdajte súbežne užívať multivitamínový prípravok obsahujúci komplex vitamínov B, keďže v prípade nedostatku týchto vitamínov v organizme sa tryptofán zmetabolizuje na vitamín B3.

Táto klinicky overená metóda prekonania nespavosti si vyžaduje, aby ste vykonali 5 jednoduchých krokov na obnovenie vášho spánku:

 • spať v tmavej miestnosti, bielkoviny, ktoré má náš nervový systém k dispozícii, dokážu v tmavom prostredí výrazne zvýšiť tvorbu melatonínu
 • zo spálne odstráňte televízor, rádio a počítač, tablet, mobil...
 • spať v miestnosti s príjemnou izbovou teplotou
 • dodržiavať pravidelný spánkový režim
 • denne užívať multivitamín s obsahom vitamínov B3 a B6
   

V roku 1997 vynašiel Dr. Craig Hudson prípravok s patentovaným zložením s cieľom pomôcť čoraz väčšiemu počtu ľudí trpiacich rôznymi poruchami spánku. Väčšina týchto pacientov už v minulosti vyskúšala rôzne lieky a bola nespokojná s dostupnými možnosťami. Mnohí z nich sa jednoducho vzdali nádeje na účinné riešenie. Prípravok Dr. Hudsona obsahuje prírodný tryptofán získaný z tekvicových semienok. Tryptofán je esenciálna aminokyselina, čo znamená, že ľudský organizmus ju za normálnych okolností dokáže získať iba z potravy. Tryptofán sa v tele metabolizuje na serotonín a počas noci (resp. v tmavom prostredí) sa mení na melatonín, ktorý nám umožňuje prirodzene zaspať.

 

Tekvicové semienka, keď sa konzumujú samostatne, však nie sú dostatočným zdrojom tryptofánu. Príčinou je intenzívna konkurencia zo strany iných aminokyselín, ktoré sú takisto obsiahnuté v bielkovine tekvicových semienok, keďže všetky aminokyseliny sa snažia naviazať na transportné miesta v rámci hematoencefalickej bariéry. Prírodný tryptofán obsiahnutý v prípravku Zenbev je skombinovaný s ďalšími presne vybranými zložkami, ktoré podporujú jeho optimálnu funkciu. Súčasťou zloženia prípravku je preto malé množstvo uhľohydrátu s vysokým glykemickým indexom (GI). Jeho úlohou je naviazať sa na ostatné aminokyseliny a odkloniť ich do pečene, čím sa jednoznačne zvyšuje potenciál tryptofánu, vo veľkej miere viazaného na bielkovinu, preniknúť až do mozgu.

Zenbev verzus lieky na spanie:

Prakticky každý liek na spanie, či už bylinný alebo farmaceutický prípravok, narúša štruktúru spánku. V súčasnosti dostupné lieky poväčšine podporujú ľahký spánok (1. a 2. fáza spánku) na úkor hlbokého spánku (3. a 4. fáza spánku) a zároveň utlmujú spánok REM, čo spôsobuje vedľajšie účinky, ako je ospalosť a nedostatočná regenerácia organizmu počas spánku. Keďže tryptofán obsiahnutý v prípravku Zenbev umožňuje mozgu, aby produkoval melatonín, nedochádza k narušeniu žiadnej fázy spánku. Vďaka tomu ostáva štruktúra spánku zachovaná a výsledkom je hlboký, neprerušovaný spánok.

Zenbev verzus lieky proti úzkosti:

Lieky na zníženie pocitu úzkosti najčastejšie patria do kategórie liekov známych ako benzodiazepíny. Táto skupina liekov sa spája s problémami, ako je tolerancia a riziko vzniku závislosti. Benzodiazepíny sú syntetické látky a nepôsobia v rámci prirodzených chemických procesov, ktoré prebiehajú v tele, a ako také môžu mať závažné nežiaduce účinky, ako napríklad nadmerné utlmenie a problémy s koordináciou. Na druhej strane je Zenbev prírodným zdrojom tryptofánu, ktorý podporuje telu vlastný prirodzený mechanizmus zvládania stavov úzkosti.

Úľava od nespavosti - čo je nespavosť (insomnia)?

Nespavosť možno definovať ako bdelosť alebo narušenú schopnosť dosiahnuť stav spánku. Problémy so spánkom môžu byť spôsobené rôznymi faktormi, pre lepšie pochopenie však klasickú nespavosť možno rozdeliť do troch rôznych kategórií:

 • nespavosť súvisiaca so zaspávaním – problémy s prvotným zaspaním
 • nespavosť súvisiaca s prerušovaným spánkom – opakované budenie počas noci
 • ranná nespavosť – príliš skoré prebudenie a neschopnosť opäť zaspať

Zenbev účinkuje najlepšie pri nespavosti spôsobenej životným štýlom. Každý z nás môže mať z času na čas problémy so spánkom, o nespavosti spôsobenej životným štýlom však hovoríme vtedy, keď súčasné životné tempo a narastajúce nároky a s tým súvisiace stresové faktory potláčajú schopnosť organizmu spomaliť na sklonku dňa, pričom tento stav pretrváva dlhší čas. Časom v mnohých prípadoch prichádza úzkosť spôsobená obavami, či dokážeme v noci dobre spať, čo ešte viac komplikuje vzniknutý problém.

Stavy, kedy za nespavosťou stoja existujúce fyziologické poruchy, sú rozdielne. Ak neviete určiť, či by ste mali navštíviť svojho lekára a požiadať ho, aby vás odoslal na odborné vyšetrenie do spánkového laboratória, pomôžu vám (resp. vášmu partnerovi, s ktorým zdieľate spoločné lôžko) nasledovné príznaky alebo symptómy:

 • Syndróm nepokojných nôh – nadmerné hýbanie dolnými končatinami, 'kopanie' partnera v posteli, rozhádzaná posteľná bielizeň ráno, kŕče alebo bolestivé pocity v lýtkach.
 • Syndróm periodických pohybov končatín v spánku – nadmerné hýbanie dolnými končatinami, zášklby alebo mykanie dolnými končatinami počas noci, kŕče v dolných končatinách ráno.
 • Spánkové apnoe – chrápanie, iné osoby popisujú, že počas spánku máte výpadky v dýchaní; prebudenie spôsobené lapaním po dychu alebo dusením, ráno po prebudení bolesti hlavy, bolesť na hrudi, sucho v ústach, vysoký krvný tlak v anamnéze.
 • Narkolepsia – záchvaty imperatívneho spánku, spánková paralýza.

Ak trpíte niektorými z vyššie uvedených príznakov, mali by ste svoj problém prediskutovať s lekárom. Našťastie aj tie najvážnejšie poruchy spánku možno liečiť.

Zenbev verzus syntetický melatonín:

Keďže melatonín, ktorý sa tvorí v mozgu, zodpovedá za navodenie spánku, mnohí ľudia skúšajú užívať synteticky vyrobený melatonín. Voľnopredajné prípravky obsahujúce melatonín nemožno považovať za prírodné. Jedným z problémov súvisiacich so syntetickým melatonínom je jeho krátky polčas rozpadu v organizme.
Polčas rozpadu melatonínu by mal byť niekoľko hodín. Syntetický melatonín sa však pomerne rýchlo vyplavuje z organizmu, pričom jeho polčas rozpadu nedosahuje ani hodinu, čo znamená, že jeho účinok sa stráca uprostred noci. Z toho vyplýva, že je nutné použiť vyššie dávkovanie, čo má za následok zvyškový účinok na ďalší deň.

I keď sa melatonín považuje za 'prírodný', pri použití vo vyššom dávkovaní potláča prirodzené chemické procesy v mozgu súvisiace so spánkom, a to tak, že sa do organizmu dostane príliš veľké množstvo konečného produktu. Mozog tak stráca možnosť regulovať sekréciu tohto dôležitého spánkového hormónu. Okrem toho organizmus nemá príležitosť potlačiť tvorbu melatonínu, keď sa spánok chýli ku koncu. 

Na prvý pohľad sa môže zdať, že aplikácia nadmerných dávok melatonínu do organizmu s cieľom navodiť spánok je dobrá myšlienka, tento postup však neberie do úvahy prirodzenú fyziológiu spánku. Výsledkom sú značné ťažkosti, ktoré vôbec nie sú potrebné. Zložky, ktoré obsahuje Zenbev, a okolnosti, za akých sa užíva, umožňujú, aby mozog sám rozhodol, kedy a koľko melatonínu potrebuje. Výsledkom je kvalitný nočný spánok.

Zenbev versus 5-HTP:

Dodatočný príjem 5-hydroxytryptofánu (5-HTP) je kompromisným riešením medzi užívaním tryptofánu a serotonínu. Prípravky tohto typu boli ponúkané ako prírodný liek na ochorenia spôsobené nedostatkom serotonínu v organizme. Prírodný tryptofán však má oproti 5-HTP jednu veľkú výhodu – a to, že sa v tráviacom trakte nemetabolizuje priamo na serotonín, čo pomáha predchádzať vedľajším účinkom súvisiacim s užívaním 5-HTP, ako je napríklad nevoľnosť, zvracanie, kŕče, zápcha a/alebo hnačka.

Pomoc pri stavoch úzkosti - čo je úzkosť?

Úzkosť možno opísať ako pocit ohrozenia a strachu, ktorý vzniká ako reakcia na vnímanú hrozbu. Je to bežná reakcia na každodenný stres, ktorá môže pôsobiť ako pozitívny katalyzátor alebo deštruktívna a oslabujúca sila. Keď nás premôže stav úzkosti, môže viesť k zrýchlenému dýchaniu, zvýšenej srdcovej frekvencii a vyvolať pocit paniky, sčervenanie pokožky a potenie. Hovorí sa, že stav úzkosti prebieha podľa 'obráteného U'. V prvej fáze, ktorá zodpovedá stúpajúcej časti 'obráteného U', môže prvotný pocit úzkosti dokonca prispieť k lepšej výkonnosti tým, že sa zvýši bdelosť a stimuluje sa schopnosť vnímania. Ako však úzkosť ďalej narastá, môžete sa dostať až do klesajúceho ramena 'obráteného U', čo prináša množstvo nepríjemných fyzických príznakov a pocit duševného nepohodlia.

Čo môžete robiť so stavom úzkosti?

Užívanie prírodného tryptofánu pomáha stimulovať mozog, aby produkoval svoju vlastnú látku, ktorá dokáže účinne potláčať pocit úzkosti – serotonín. V dôsledku nárastu hladiny serotonínu dochádza k zmierneniu pocitu úzkosti v súlade s normálnou chémiou mozgu.

Tryptofán, na rozdiel od mnohých liekov, neutlmuje kognitívne schopnosti, čo môže pôsobiť zavádzajúco a síce, navodiť dojem, že vnímaný stres nie je až taký veľký, ako v skutočnosti je. Naopak, tryptofán jednoducho umožňuje, aby si organizmus sám dokázal účinne poradiť s vnímaným stresom.

Výsledkom je, že ostanete v tej časti 'obráteného U', kde prakticky môžete cítiť, ako vám stresová situácia dodáva ďalšiu energiu a dokážete sa s ňou vyrovnať vďaka jasnému vnímaniu a rýchlym myšlienkovým pochodom. Keďže tryptofán pôsobí v rámci prirodzených chemických procesov, ktoré prebiehajú v mozgu, mozog produkuje presne také množstvo serotonínu, aké potrebuje, a navyše v správnom okamihu. Vďaka tomu nedochádza k problémom, ako sú vedľajšie účinky a závislosť.

Akým spôsobom Zenbev pomáha pri stavoch úzkosti?

Pri užívaní počas dňa dodáva Zenbev do organizmu tryptofán v prírodnej forme, ktorý sa metabolizuje na sérotonín. Vďaka kombinácii so špecifickými prísadami, ktoré zabezpečujú optimálny prechod tryptofánu cez hematoencefalickú bariéru (t. j. bariéru medzi krvným riečiskom a mozgom), Zenbev pôsobí ako účinný zdroj prinášajúci uvoľnenie a pomáha zmierňovať pocit úzkosti, stres a príznaky depresie.

Zenbev obsahuje organickú dextrózu. Diabetici, ktorí užívajú Zenbev, by mali vedieť, že 2 polievkové lyžice tohto prípravku obsahujú rovnaké množstvo uhľohydrátov ako krajec suchého chleba.

V neposlednom rade treba uviesť, že pacienti užívajúci lieky, ktoré už spôsobujú ospalosť, ako napríklad antidepresíva (vo farmaceutickej kvalite alebo prírodné, napríklad ľubovník bodkovaný) alebo lítium, by nemali užívať Zenbev.