Ašvaganda koreň celý bio 200 g

Kód: 606
9,60 € / ks
Skladom

Ašvaganda -  jej korene  sú považované za adaptogén, čiže zvyšujúce odolnosť organizmu proti stresovým situáciám - nielen psychický stres, ale aj fyzické zranenia, telesná únava a zmenené podmienky. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Ašvaganda je malý, drevnatý ker. Je najobľúbenejšou indickou rastlinou. Považuje sa za prvotriedne prírodné tonikum. Je jednou z najcennejších bylín s históriou používania viac ako 5000 rokov.
Ashwagandha (Ašvaganda -  Withania opojná - Withania somnifera)  zlepšuje schopnosť tela udržať si fyzickú silu a zlepšuje adaptáciu organizmu na rôzne typy stresu.
Ašvaganda
sa tiež označuje ako indický ženšen kvôli svojej schopnosti zvyšovať výdrž a jej mimoriadnej účinnosti na potlačenie stresu.
Emocionálny, fyzický a chemický stres môže mať škodlivé účinky na mozog a nervový systém. Nedávny výskum preukázal, že Ašvaganda je viac ako protistresový prostriedok, chráni mozog aj pred degeneráciou a zlepšuje symptómy Alzheimerovej choroby, depresie a úzkosti.

Ashwagandha patrí medzi najčastejšie používané prísady v rôznych omladzovacích sérach. Pomáha udržať správnu výživu tkanív a to najmä svalov a kostí, pričom podporuje správnu činnosť nadobličiek a reprodukčných orgánov. Odstraňuje sexuálne poruchy a neplodnosť, podporuje libido a hormonálnu rovnováhu.

Používa sa tiež :
 

Pri celkovom oslabení organizmu, únave.
Pri syndróme chronickej únavy.
Pri strese, nervozite, nervových zrúteniach.
Pri neuropatii súvisiacej s diabetom.
Pri búšeniach srdca.
Pri strate váhy zapríčinenej rakovinou alebo diabetom, alebo inými dôvodmi.
Pri spomalení starnutia.
Pri ochoreniach pohybového aparátu (artritída, bolesť kĺbov, bolesti nôh).
Pri únave svalov a stuhnutosti v oblasti krčnej chrbtice.

Ashwagandha má vysoký obsah železa a zvyšuje hladinu hemoglobínu. Plody ašvagandy zlepšujú cirkuláciu krvi a absorbciu živín bunkami. V čínskej medicíne sa používajú na podporu činnosti pečene a obličiek.

Ašvaganda posilňuje tkanivá, „čistí“ myseľ, posilňuje nervovú sústavu a podporuje pokojný spánok.

Slúži ako nervové tonikum. Má ukľudňujúci vplyv na našu duševnú stránku hlavne v dobách stresu. 
Vo vypjatom období  prispieva k rýchlejšiemu a kvalitnejšiemu spánku. Napriek tomu nemá tlmiace účinky na CNS behom dňa.
Vhodné je jej podávanie v staršom veku.
Slúži na prípravu nálevu.

 

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., CZ