Kakaové bôby drvené bio raw 250 g

Kód: 751
6 € / ks
Skladom

Kakaové bôby drvené bio raw 250 g

Detailné informácie

Podrobný popis

KAKAOVÉ BÔBY  BIO - DRVENÉ RAW 250g

Kakaové boby drvené Wolfberry BIO 250 g sú nepražené v RAW forme. Vďaka tomu si zachovávajú neuveriteľné množstvo nutrične hodnotných látok v podobe širokého spektra minerálov, vitamínov, bielkovin, prírodných tukov a sacharidov.
Naviac je v nich napríklad i alkaloid theobromin, ktorý má stimulujúce účinky na centrálnu nervovú sústavu.
Najcennejšie sú neurotransmitery v podobe serotonínu, arginínu, PEA, anandamidu a dopamínu. Vďaka týmto látkam mnoho ľudí čokoládu doslova miluje, pretože navodzujú príjemnú náladu nebo pocity šťastia a blaženosti :)

Wolfberry kakaové bôby sú nepražené a majú výraznú horkú chuť, ktorá sa dá prirovnať k vysokopercentným čokoládam. Dajú sa konzumovať priamo, alebo sa môžu primiešať, napríklad do jogurtov.
Fermentujú sa prirodzene na slnku, čím si uchovávajú prirodzený obsah enzýmov a iných antioxidačných látok, vrátane vitamínov, minerálov a omega-6 mastných kyselín.

 

  • Sú bohaté na vlákninu, ktorá priaznivo vplýva na hladinu krvného cukru, cholesterolu a prispieva k pravidelnému vyprázdňovaniu. Ide o jeden z rozdielov v porovnaní so spracovanou čokoládou, ktorá ju neobsahuje vôbec.
  • Bohatý zdroj antioxidantov, ktoré pomáhajú chrániť pred poškodením pokožky a predčasným starnutím.
  • Obsahujú vysoký podiel horčíka - prispieva k regulácii krvného tlaku a správnej funkcii svalov.
  • Nájdeme v nich aj draslík, ktorý prispieva k správnej funkcii nervového systému, svalov a krvného tlaku.
  • Sú plné železa, ktoré podporuje správnu funkciu červených krviniek, prenos kyslíka v tele a pomáha nám znížiť pocity vyčerpania a únavy - skvelá správa aj pre vegetariánov.
  • Skúste chrumkať -- pocítite psychickú pohodu :)
  • Neobsahujú lepok ani laktózu.

 Draslík je prítomný vo všetkých bunkách a je rozhodujúci pre kardiovaskulárny systém a nervové funkcie, reguláciu prenosu živýn do buniek a uvolňovanie svalovej energie. 
Tento prvok okrem toho reguluje obsah vody, napomáha rekuperatívnym silám a pomáha pri reumatických či artritických stavoch odvádzaním kyselín z kĺbov, čím uvolňuje ich stuhnutosť.


Nutričné hodnoty
Energia: 
2501 kJ/603kcal; Tuky: 42.9 – z toho nasýtené mastné kyseliny 11.7 g; Sacharidy: 31.8 g – z toho cukry 0.7 g; Vláknina: 11.2 g; Bielkoviny: 13.5 g; Soľ: 0.1 g

ZLOŽENIE: 100% kakaové bôby drvené v RAW a BIO kvalite