Schizandra bylinné kapsule 120 ks

Kód: 1212
16,92 € / ks
Skladom

Schizandra čínska čiže klanopraška čínska (Schizandra chinensis) pochádza z Číny, Japonska a južného Sachalinu. V tradičnej čínskej medicíne sú jej plody pre výnimočne koncentrovaný obsah zdraviu prospešných látok používané už tisícky rokov. Hlavnou účinnou látkou rastliny je látka zvaná Schizandrin a Gomisin A. Výnimočná pri únave, depresii, nočnom potení a astme.

Detailné informácie

Podrobný popis

Schizandra bylinné kapsule 120 ks

Schizandra čínska čiže klanopraška čínska (Schizandra chinensis) pochádza z Číny, Japonska a južného Sachalinu. V tradičnej čínskej medicíne sú jej plody pre výnimočne koncentrovaný obsah zdraviu prospešných látok používané už tisícky rokov. Hlavnou účinnou látkou rastliny je látka zvaná Schizandrin a Gomisin A.

Schizandra je bylina prvého poriadku tradičnej čínskej medicíny - patrí medzi najcennejšie adaptogény a antioxidanty.

Užívanie je vhodné pri zvýšenej námahe, únave či vypätia organizmu. Účinok pretrváva 1-6 hodín.

Schizandra je využívaná ako tonikum pre podporu mentálnej pohody. Má vplyv na respiračné zdravie, prispieva tiež k správnej funkcii, zdravie a čistenie pečene.

Vlastnosti schizandry:

 • pôsobí ako adaptogén a tonikum srdcovej činnosti vrátane podpory dýchania
 • pri dlhodobom užívaní pomáha zlepšovať ostrosť zraku a citlivosť videnia
 • ​zvyšuje očnú adaptáciu v podmienkach tmy
 • účinne pomáha pri regenerácii pečeňového tkaniva, liečbe poškodenia pečene a obličiek
 • znižuje bolesti chrbta, napätie ramien a svalov v oblasti krčnej chrbtice
 • účinné látky majú vplyv na centrálnu nervovú sústavu, stimulujú kardiovaskulárny systém a dýchacie centrum, rozširujú periférne cievy 
 • je tiež účinná pri liečbe asténie, depresívnych stavov a normalizuje krvný tlak
 • schizandra býva používaná aj na liečbu impotencie, obličkových chorôb, hypoglykémia, posilňuje činnosť srdca a maternice
 • ochraňuje pečeň a podporuje normálnu funkciu pečene vrátane produkcie žlče
 • napomáha odbúravanie toxínov a zvyšovaniu prietoku krvi
 • používa sa tiež pri bolestiach svalov v oblasti ramenných kĺbov a krčnej chrbtice
 • pri nervovom vyčerpaní, diabetu (znižuje cukor), vodnateľnosti
 • pri nočnom potení a astme
 • zlepšuje činnosť svalovej práce, koordináciu pohybov a odstraňuje pocity únavy - používa sa aj pri chronickej únave

Schizandrin ovplyvňuje činnosť CNS predovšetkým pôsobením na dopamínový systém - zo štúdií vyplýva, že sa jedná o zvýšenie metabolického obratu dopamínu, bez priameho ovplyvnenia dopamínových receptorov. U Gomisinu A bol zistený antitusický účinok na dráždivý kašeľ. To potvrdzujúci už dávnej skúsenosti japonského a čínskeho liečiteľstva.

Rad lignanov Schizandry má schopnosť pôsobiť protizápalovo. Schizandrin a Gomisin A, H, J a N vykazujú antipyretické účinky. Analgetické účinky boli zistené u Gomisinu A a Schizandrinu.

Gomisin A a Schizandrin pôsobia vo vyšších dávkach myorelaxačne (uvoľnujú svalstvo), takže uvoľňujú napätie svalov v hornej časti chrbtice Schizandra má vysoký obsah koenzýmu Q.

Schizandra sa často využíva aj na podporu duševnej pohody. Na dosiahnutie tohto účinku je potrebné dávkovanie znížiť a rozdeliť do niekoľkých dávok.

Všetky uvedené informácie a skutočnosti slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom. Údaje a informácie sú prevzaté z dostupných overených zdrojov na internete.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie