Piperin 10 mg 120 tabliet

Kód: 1272
9 € / ks
Skladom

Piperín je alkaloid prítomný v čiernom korení, ktorý je zodpovedný za jeho horúcu a páliacu chuť. Kedysi sa používal v čínskej a indickej medicíne. Objavil ho v roku 1819 Hans Christian Ørsted.

Detailné informácie

Podrobný popis

Piperin - štandardizovaný extrakt 95% piperínu 120 tabliet/10 mg

Piperín má schopnosť výrazne zvyšovať vstrebávanie a biologické využitie viacerých živín z potravy a tiež zvyšovať efektívny účinok niektorých doplnkov výživy.

Piperín sa nachádza v prirodzenej forme v čiernom korení ako jeho štipľavá zložka. Čierne korenie sa bežne používa pri varení, v ľudovom liečiteľstve pri liečbe tráviacich ťažkostí a ako posilňujúci prostriedok.

Piperín urýchľuje proces látkovej výmeny a podporuje a zlepšuje vstrebávanie živín. Štúdie dokazujú, že užívanie extraktu čierneho korenia zvyšuje vstrebávanie a biologickú využiteľnosť dôležitých živín prijímaných z potravy a tiež zlepšuje využiteľnosť niektorých doplnkov výživy.

Vlastnosti:

  • Podporuje chudnutie
  • Povzbudzuje činnosť tráviacich enzýmov
  • Skracuje čas priechodu potraviny tráviacim traktom
  • Znižuje výskyt žalúdočných vredov

Čierne korenie pôsobí ako prírodné antidepresívum, stimuluje nervový systém a obsahuje vitamín C.

Piperín má výrazné antioxidačné účinky, podporuje trávenie, zvyšuje sekréciu žalúdočných štiav, urýchľuje metabolizmus, stimuluje spaľovanie tukov, podporuje liečbu tráviacich problémov, stimuluje celkovú látkovú výmenu a spôsobuje rýchlejšiu absorbciu živín.

Zloženie: štandardizovaný extrakt z čierneho korenia (Piper nigrum L.) obsahujúci 95% piperínu, spojivo - celulóza, maltodextrín, stabilizátor fosforečnanu vápenatého, nosič - horečnaté soli mastných kyselín, činidlo proti spekaniu - oxid kremičitý.