Vitamín D3 2000 IU 120 tabliet

Kód: 1853
Značka: ViVio
6 € / ks
Skladom

Vitamín D sa označuje aj ako slnečný vitamín, pretože sa v pokožke syntetizuje pri vystavení slnečnému žiareniu. Z toho dôvodu je jeho dopĺňanie v jesennom a zimnom období také dôležité.

Aké úlohy má v tele vitamín D3?

  • udržiava správnu štruktúru kostí a zubov
  • podporuje fungovanie imunitného systému
  • udržiava správnu funkciu svalov
  • zabezpečuje správne vstrebávanie vápniku a fosforu

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín D3 2000 IU 120 tabliet

Vitamín D je úplne rozdielny od akéhokoľvek iného vitamínu, pretože to vlastne ani nie je vitamín. Vitamín D je prohormón, ktorý naše telo produkuje z cholesterolu. Bez adekvátnej hladiny tohto hormónu by sme mohli zomrieť. Je to nevyhnutná živina pre náš imunitný systém, pretože umožňuje nášmu organizmu produkovať viac ako 200 antimikrobiálnych peptidov, ktorú sú nepostrádateľné v boji proti širokému spektru infekcií.

Keď naše orgány premenia vitamín D v krvnom obehu na calcitriol (hormonálna alebo aktíva verzia vitamínu D), môžu ho potom použiť k oprave bunkových poškodení, vrátane poškodení súvisiacich s rakovinovými bunkami a nádormi.

Vitamín D má v skutočnosti 2 formy. Vitamín D2 a D3. Vitamín D2 (ergocalciferol) je jeho syntetická forma. Táto forma však nie je vhodná a nevykazuje veľké pozitívne účinky. Tejto forme by sme sa mali zďaleka vyhnúť.

Na druhej strane je tu vitamín D3 (cholecalciferol), ktorý je prirodzenou formou vitamínu D.
Naše telo ho tvorí po vystavení sa slnku, ale dá sa prijať aj z iných zdrojov ako sú vaječné žĺtka, orgánové mäsá, živočíšne tuky(surové mlieko), olej z treščej pečene a ryby (losos, makrela, tuniak a sardinky).

Zaujímavosťou je, že 90% vitamínu D3 je produkovaných prostredníctvom opaľovania. Z potravinových zdrojov môžeme získať asi 200-400 IU vitamínu D denne, čo je výrazne málo oproti minimálnej dennej potrebe 600 až 1000 IU.

Zloženie: 1 tbl - 2000 IU

Dávkovanie: Odporúča sa konzumovať 1 tabletu denne, najlepšie po jedle s dostatkom vody. Neprekračujte odporúčané dávkovanie.

Upozornenie: Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladuje na suchom mieste pri izbovej teplote, v dobre uzavretej nádobe.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie